سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

رزمایش همدلی بهانه ای برای کلاهبرداری مجرمان سایبری - نمایش محتوای خبر

 

 

رزمایش همدلی بهانه ای برای کلاهبرداری مجرمان سایبری

رئیس پلیس فتای کهگیلویه و بویراحمد از مردم خواست با توجه به اجرای رزمایش همدلی مراقب مجرمان سایبری باشند.

رئیس پلیس فتای این استان گفت: در چنین شرایطی افرادی سودجو و کلاهبردار با ایجاد کانال‌ها، گروه‌ها و صفحات جعلی و تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی با عناوین فریبنده و قراردادن شماره حساب و نشانی جعلی سعی در جلب اعتماد شهروندان و کلاهبرداری از آن‌ها را دارند.
سرهنگ روح‌اله شهبازی‌پور با اشاره به وجود برخی پرونده‌های تشکیل‌شده در این زمینه گفت: مجرمان سایبری با درج تصاویر غیرواقعی از نیازمندان در کانال‌ها، گروه‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی، از حس همدلی و انسان دوستانه هم‌وطنان سوءاستفاده کرده و برای کمک کردن به نیازمندان، شهروندان را به صفحات جعلی بانکی (فیشینگ)، هدایت می‌کنند.
وی ادامه داد: شهروندان هرگز فریب این‌گونه آگهی‌ها را نخورند و برای هرگونه کمک نقدی یا غیرنقدی خود، فقط از طریق مراکز ذی صلاح اقدام کرده و از پرداخت‌های اینترنتی در درگاه‌های مشکوک یا واریز وجه به حساب افراد ناشناس خودداری کنند.
رییس پلیس فتای استان گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بسیج مستضعفان و سازمان بهزیستی به عنوان نهاد‌های یاری‌رسان کمک‌های مردمی را جمع آوری می‌کنند.
سرهنگ شهبازی‌پور خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده و یا بروز هرگونه مشکل سریعاً آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری گزارش دهند.