Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

راه اندازی بخش اورژانس بیمارستان شهید رجایی

راه اندازی بخش اورژانس بیمارستان شهید رجایی


سرپرست بیمارستان شهیدرجایی یاسوج از راه اندازی بخش اورژانس و سوء مصرف مواد مخدر بیمارستان شهید رجایی خبرداد و گفت: از جمله اقداماتی که در آینده در این بیمارستان انجام می شود بهسازی، ایجاد فضای شاد و مفرح برای بیماران اعصاب و روان و افزایش تعداد تخت های مصوب بیمارستان خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد مهران پوزش افزود:ارتقاء هتلینگ بیمارستان ها یکی از بسته های خدمتی حمایتی دولت از بیماران بوده و تعمیر و بازسازی بخش های روان پزشکی مردان، روان پزشکی زنان و شیمی درمانی از جمله اقدامات انجام شده در بیمارستان شهید رجایی یاسوج است.
وی بیان کرد: تعمیرات بخش روان پزشکی مردان به اتمام رسیده و بخش های روان پزشکی زنان و شیمی درمانی نیز در حال تعمیر و بازسازی هستند.
پوزش اظهار کرد: بخش شیمی درمانی بیمارستان شهید رجایی تنها مرکز دولتی شیمی درمانی در استان است که بیشتر خدمات در این بخش رایگان انجام می شود.
وی تصریح کرد: توسعه بخش شیمی درمانی کامل شده و از بیماران درخواست می شود به جای مراجعه به شهرهای مجاور با هزینه های کمتر از خدمات و مزایای این بیمارستان برخوردار شوند.
پوزش گفت:رنگ آمیزی، تعویض درب های بخش های بستری مردان به درب الکترونیک ضد ضربه و ضد تخریب برای جلوگیری از اتلاف انرژی و بالا بردن سطح ایمنی بخش های درمانی، بازسازی سامانه روشنایی در بخش روان پزشکی مردان، تعمیر یا تعویض وسایل سرمایشی در راستای ارتقای هتلینگ این بیمارستان انجام شده است.
وی افزود: اجرای برنامه تحول نظام سلامت با هدف بهبود وضعیت بهداشت و درمان، افزایش رضایتمندی مردم در بیمارستان شهید رجایی به اجرا درآمده است.
پوزش به اقدامات انجام شده در حوزه فناوری اطلاعات این بیمارستان، اشاره کرد و گفت: راه اندازی سامانه اطلاعاتی بیمارستان(HIS) متناسب با ساختار موردنظر طرح تحول نظام سلامت، الکترونیک کردن 100 هزار پرونده بیماران از سال 1379 تاکنون، راه اندازی سامانه سپاس(سامانه پرونده های الکترونیک سلامت)، راه اندازی کتابخانه بیمارستان و ارتقای تعداد کامپیوترهای بیمارستان از جمله این اقدامات است.
وی در زمینه اقدامات انجام شده در بحث پدافند غیرعامل نیز بیان کرد: الکترونیک کردن پرونده های بیماران و جلوگیری از سوء استفاده یا ازبین بردن آنها، راه اندازی سرور بیمارستان به صورت کامل، زیر زمینی کردن کلیه کابل های برق و تهیه پشتیبان از اطلاعات بیماران هفته ای یکبار و نگهداری آن در جای مناسب از جمله این اقدامات بوده است.
بیمارستان شهید رجایی یاسوج شامل بخش های شیمی درمانی، روان پزشکی زنان، روان پزشکی مردان و مرکز درمان سوء مصرف مواد دولتی با پنج پزشک عمومی و شش پزشک متخصص به مردم کهگیلویه و بویراحمد خدمات ارایه می دهد.

 

منبع: خبر مرکز