جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

راه اندازی آزمایشگاه تست کرونا در یاسوج - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی آزمایشگاه تست کرونا در یاسوج

راه اندازی آزمایشگاه تست کرونا در یاسوج

آزمایشگاه تست کرونا به زودی در شهر یاسوج راه اندازی می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور در استودیوی پخش خبر ساعت بیست شبکه دنا در خصوص راه اندازی آزمایشگاه تست کرونا در استان گفت: تجهیزات مورد نیاز این آزمایشگاه از تهران خریداری شده و منتظر بازگشایی فروشگاه بعد از 6 فروردین هستیم.

دکتر پرویز یزدانپناه افزود: پس از بازگشایی فروشگاه تجهیزات را به استان انتقال می دهیم و با توجه به اینکه مکان آزمایشگاه هم مشخص شده است به محض ورود این تجهیزات به یاسوج درمدت 2 روز آزمایشگاه راه اندازی می شود.

وی با اشاره به توانایی و ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: از امروز روزانه بین 110 تا 200 تست از افراد مشکوک به بیماری کرونا در استان گرفته می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: اگر بتوانیم کلنی های تجمع کرونا را که در سطح استان وجود دارد شناسایی و قبل از علامت دار شدن آنها را تشخیص بدهیم می توانیم این بیماری را مهار بکنیم.

دکتر یزدانپناه گفت: ورودی های استان برای ورود مسافران مسدود شده و خود مردم شهرهای استان به ویژه یاسوج باید رعایت کنند و از منزل خارج نشوند تا زنجیره ویروس کرونا شکسته شود و این بیماری ازبین برود.

وی افزود: اگر بخواهیم کرونا را کنترل بکنیم باید بیماریابی فعال داشته باشیم و کسانی را که بیمار هستند و اشخاصی که با آنها در ارتباط بوده اند و خانواده های آنها را دقیقا شناسیایی کنیم و از آنها تست بگیریم تا از شیوع ویروس کرونا در جامعه جلوگیری کنیم.