سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

راهیابی فیلم کوتاه صداوسیمای استان به جشنواره بین المللی ABU - نمایش محتوای خبر

 

 

راهیابی فیلم کوتاه صداوسیمای استان به جشنواره بین المللی ABU

راهیابی فیلم کوتاه صداوسیمای استان به جشنواره بین المللی ABU

مدیرکل صدا وسیمای کهگیلویه و بویراحمدگفت: فیلم کوتاه«دشمن در شهر» از تولیدات صدا وسیمای شبکه دنا به جشنواره رادیویی و تلویزنی آسیا و اقیانوسیه راه یافت.

مدیرکل صدا وسیمای این استان از راهیابی فیلم کوتاه«دشمن در شهر» از تولیدات این مرکز به جشنواره رادیویی و تلویزنی آسیا و اقیانوسیه خبرداد.

امیر رئوف افزود: این فیلم درباره دو جوان است که می‌خواهند با بستن آبراه‌های فصلی با میله و سیم خاردار از ورود پلاستیک و زباله هایی که از شهر به طبیعت وارد می‌شود جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: در این اثر نشانه‌های دیداری از جنگ همانند، سیم خاردار،مین، آتش این مفهوم را به ذهن تداعی می‌کند که دشمن اصلی انسان امروزی پلاستیک است وباید ازورود آن به محیط زیست و طبیعت جلوگیری کنند.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد افزود: فیلمسازدر این فیلم کوتاه به خوبی پیام خود را به دوستداران و تخریب گران طبیعت با توجه به هجوم زباله به خصوص پلاستیک که سالها طول می‌کشد تا به دامن خاک برگردد به مخاطبان و مردم انتقال داده تا برای حفظ منابع طبیعت همه با هم متحد و همدل باشند.

رئوف افزود: تهیه کننده و کارگردانی این فیلم داستانی 4 دقیقه ای را وحید علویان سوق، با حضور وهاب حسینی، سعید موسوی به عنوان بازیگر و وکیل زعفرانی و الیاس پروز تصویربرداری و تدوینگری این فیلم را بر عهده داشتند.

وی بیان کرد: فیلم داستانی "دشمن در شهر از مرکز کهگیلویه و بویراحمد" در بین 105 اثر تلویزیونی و 335 اثر رادیویی از 32 مرکزاستان کشور به جشنواره  سالانه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه راه یافته است.

جشنواره اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه آبانماه امسال به میزبانی کشور ژاپن برگزار می‌شود.