جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

راهکارهای کلاهبرداری و هک کردن بیشترین فروش را در Dark Web دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

راهکارهای کلاهبرداری و هک کردن بیشترین فروش را در Dark Web دارد

امروزه، ردپایDark Web  همراه با مرورگر TOR در انبوهی از تئوری‌های توطئه با یک تصویر منفی مرتبط با آن وجود دارد.در صورتی که قرار نبود این‌گونه باشد. در اصل با هدف اطمینان از دسترسی جهانی به اینترنت با هویت ناشناس ساخته شده ، اما بسیاری از افراد از این ویژگی‌ها برای مزایای غیرقانونی خود استفاده کرده‌اند و این امر به وضعیت کنونی کمک کرده است. این امر منجرشد که بخش عظیمی از کاربران آن در خرید و فروش کالاهای غیرقانونی و تقلبی از طریق بازارهای اختصاصی به dark web شرکت کنند.
 

در مورد درک عمومی اکثریت قریب به اتفاق باور دارند که دادههای بهسرقترفته از طریق پایگاههای داده و مواد مخدر بخش عمده این موارد را تشکیل میدهند که این باور دور از واقعیت است. با توجه به ماهیت بسیار حساس این موارد ، مردم به اشتباه افتاده اند.

برای رفع این مسئله با تحقیقات عینی،Terbium Labs - یک شرکت حفاظت از دنیای دیجیتال - گزارش جدیدی را منتشر کرده است که این فعالیت‌ها را اصطلاحاً  به ۶ دسته مجزا تقسیم می کند تا نمای کلی از کالاهایی را که به صورت عمده در وب تاریک فروخته می‌شوند‌، نشان دهد.

fraud-hacking-guides-are-the-most-sold-item-on-the-dark-web-2.jpg
 
برای انجام این کار۳ بازاربزرگ را درمقایسه با دتیای واقعی برای تحلیل در نظر گرفته شد، شامل "دفتر مرکزی کانادا" ، "بازار امپایر" و "بازار کاخ سفید" است که نتایج زیر بدست آمده است:

۱) راهنماهای چگونگی کلاهبرداری که شامل آموزش در مورد انجام فعالیت های مخرب هستند با ۴۹ درصد بیشترین فروش را داشتند، به‌عنوان مثال "نحوه افتتاح حساب تقلبی در یک موسسه مالی خاص با  قیمت متوسط ۷.۸۸دلار "

۲) اطلاعات شخصی ۱۵.۹٪ شامل نام ، شماره تلفن ، آدرس ، آدرس ایمیل و شماره های تأمین اجتماعی با قیمت متوسط ​​۸.۴۵ دلار بود.

Fraudulent-guides-are-the-most-sold-item-on-the-dark-web1.jpg

۳)اعتبارات غیر مالی ۸.۲٪. اینها شامل حساب‌هایی از خدمات مانند Netflix است ، خدماتی که به هیچ گونه آسیب مالی منجر نمی‌شوند.

۴) اعتبار حساب‌های مالی مانند حساب های پیپال ، استریپ و سایر رسانه های بانکی با ۸.۲٪

Fraudulent-guides-are-the-most-sold-item-on-the-dark-web.jpg

۵) ابزار و قالب‌های تقلبی ۸٪. این موارد با قیمت متوسط ۵۲ دلار در دسترس است که می تواند شامل برنامه‌های جعلی باشد که می توانند به‌عنوان تروجان در هنگام خرید و الگوهای وب سایت استفاده شوند همچنین برای تقلید از وب سایت‌های مشروع برای حملات فیشینگ استفاده شوند.

۶) کارت‌های پرداخت ۷٪ که می‌تواند منجر به اتهامات غیرمجاز شود. اینها با توانایی تحمیل خسارت مالی قابل ملاحظه ، اکنون بیش از حد قابل دسترسی هستند.

در جمع بندی: این مسئله ممکن است راحت بنظر برسد و در آن داده‌های فروخته شده ظاهراً اثر فوری و ملموس‌تری را دارند اما از طرف دیگر ما نمی‌توانیم اثر بلند مدت این مدل کلاهبرداری چشم‌پوشی کنیم  زیرا حتی به تازه کار برای حرکت به دنیای هک غیر اخلاقی اجازه ورود می‌دهد.

fraud-hacking-guides-are-the-most-sold-item-on-the-dark-web-1.jpg
 
برای مقابله با این موارد، شرکت‌ها و مشاغل می‌توانند از شرکت‌های امنیت سایبری یا کارمندان داخلی استفاده کنند تا ردپای Dark Web را پاک کنند و هر راهنمایی را که مربوط به شرکتشان باشد ، خریداری کنند. به این ترتیب ، همانطور که محققان اظهار داشتند ، "آن‌ها می‌توانند سیاست‌های داخلی متأثر را فوراً تغییر دهند و از این طریق ، کلاهبرداری ها بی‌اثر شوند."