حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۷

ده نامه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ده نامه

Loading the player...

برنامه ده نامه با ساختار مستند گزارش در جهت معرفی روستاهای مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد با توزیع جغرافیایی تمام استان و اولویت روستاهایی که کمتر معرفی شده اند و یا دارای شاخص برجسته در زمینه خاصی هستند به مدت 20 دقیقه از سیمای استانی مرکز کهگیلویه و بویراحمد پخش می شود. در این برنامه جهت معرفی و ارائه اطلاعات کلی در مورد روستا از نریشن بهره گرفته می شود. این معرفی بر اساس پژوهشی که از قبل در مورد روستا صورت گرفته می باشد تولید می شود.

در هر روستا توانمندی های مختلف روستا برای بینندگان تبیین می شود. جاذبه های گردشگری موضوع مهم دیگری است که در برنامه مورد توجه قرار می گیرد مسیر روستا با استفاده ازنقشه گرافیکی نشان داده می شود. در این برنامه بافت مردم شناختي درروستاتوجه می شود. موضوع سال، سبک زندگی، كار ،تلاش، توليد ، اقتصاد مقاومتي ، مهاجرت معكوس، مصرف بهینه انرژی، خدمات نظام  از اهم مواردی است که در برنامه مورد توجه قرار می گیرند. همچنین صنایع دستی و محصولات تولیدی ویژه هر روستا برای بینندگان معرفی می شود

در انتخاب روستاها به ویژگی های فصلی روستا نیز توجه می شود تا هر روستا در بهترین فصل معرفی شود زيبا شناختي در تصاوير مورد توجه ويژه قرار می گیردوتصاوير زيباي روستا با موسيقي هاي متناسب در كارهمراه می باشد .هدف مهم برنامه تشويق مردم به كار و فعاليت و توليد می باشد.

سال تولید: 1395/01/01

تهیه کننده: سعید محمد شیرزادی

تصویر بردار: سعید محمد شیرزادی