Skip to Content

ده نامه

ده نامه


Loading the player...

برنامه ده نامه با ساختار مستند گزارش در جهت معرفی روستاهای مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد با توزیع جغرافیایی تمام استان و اولویت روستاهایی که کمتر معرفی شده اند و یا دارای شاخص برجسته در زمینه خاصی هستند به مدت 25 دقیقه از سیمای استانی دنا پخش می شود. در این برنامه جهت معرفی و ارائه اطلاعات کلی در مورد روستا از راوی و نریشن بهره گرفته می شود. این معرفی بر اساس پژوهشی که از قبل در مورد روستا صورت گرفته می باشد.

در هر روستا توانمندی های مختلف روستا برای بینندگان تبیین می شود. جاذبه های گردشگری موضوع مهم دیگری است که در برنامه مورد توجه قرار می گیرد و برای رفتن به روستا نیز از نقشه گرافیکی مسیر استفاده می شود.

موضوع سال، سبک زندگی، مصرف بهینه انرژی، خدمات نظام در روستاها از زبان خود مردم، آداب و رسوم، پتانسیل های مختلف روستا جهت امر سرمایه گذاری، تولید و ... از اهم مواردی است که در برنامه مورد توجه قرار می گیرند.

چنانچه منطقه عشایری باشد به زندگی و اقتصاد عشایر نیز پرداخته خواهد شد. از دیگر بخش های برنامه معرفی جاذبه های خاص، مکانهای تاریخی، معرفی افراد خاص( کشاورز نمونه)، فرهنگی ویژه، انقلابی یا خانواده معظم شهدا یا ویژگی های خاص هر روستا می باشد.

همچنین صنایع دستی، بازیهای محلی و محصولات تولیدی ویژه هر روستا برای بینندگان معرفی می شود.

در انتخاب روستاها به ویژگی های فصلی روستا نیز توجه می شود تا هر روستا در بهترین فصل معرفی شود.

 

 

تهیه کننده: وحید وحید نژاد

راوی: فریبرز علیزاده

تصویر بردار: وحید وحید نژاد