Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

دهكده دفاع مقدس در كهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود

فرمانده سپاه فتح كهگیلویه و بویراحمد از ایجاد و راه اندازی دهكده دفاع مقدس در آینده ای نزدیك در این استان خبر داد.

سردار 'یونس امیری' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج افزود: با هماهنگی های انجام شده حدود پنج هكتار زمین واقع در پارك مهرورزی یاسوج برای این اقدام مهم فرهنگی اختصاص یافته است.

وی بیان كرد: توافق نهایی با استانداری و سایر نهادهای متولی در این راستا انجام شده و در آینده ای نزدیك عملیات اجرایی این دهكده آغاز می شود.

امیری اظهار كرد: دهكده دفاع مقدس كهگیلویه و بویراحمد به یك مكان ماندگار مذهبی و فرهنگی در این استان تبدیل خواهد شد.

وی عنوان كرد: بر اساس برآوردهای انجام شده بیش از 25 میلیارد ریال برای ساخت دهكده دفاع مقدس در كهگیلویه و بویراحمد نیاز است.

امیری ساخت دهكده دفاع مقدس را یكی از راهكارهای مهم برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل امروز خواند و ابراز داشت: انتقال مفاهیم و ارزش های ناب دوران هشت سال دفاع مقدس و تبیین پیشینه غنی و سرشار كهگیلویه و بویراحمد از مهمترین اهداف راه اندازی دهكده دفاع مقدس در این استان است.

وی افزود: هم اكنون هیچ اثر باكیفیت و یا تصویر مناسبی از رشادت ها، جانفشانی ها و صبغه فرهنگی و حماسی كهگیلویه و بویراحمد به ثبت نرسیده است.

امیری گفت: سپاه فتح كهگیلویه و بویراحمد خواهان همكاری و مساعدت نویسندگان، مورخان، رزمندگان و متولیان امور فرهنگی كهگیلویه و بویراحمد برای جمع آوری اطلاعات و گنجینه گرانبهای تاریخی و فرهنگی این استان از دوران های حماسه و رزم مردم استان از گذشته های دور تاكنون است.