Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

در روستا

Loading the player...

در این برنامه با سفر به روستاهای مختلف استان مشکلات و نارسایی ها و همچنین امکانات و توانمندی آنها بررسی می شود و در نهایت پاسخ مسئولان در زمینه مسائل و مشکلات در قالب مستند گزارشی پخش می شود. در این برنامه رویدادهای فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی روستاها مورد توجه قرار می گیرد. برای معرفی روستا نیز از نقشه گرافیکی استفاده می شود. ظرفیتهای روستا به منظور بهره برداری نیز در برنامه مورد توجه قرار می گیرد . بحث اقتصادی در روستا ها و طرح های زود بازده به ویژه کارشناسی شده که قابلیت استانی را نشان می دهند در برنامه پر رنگ می شود.

توزیع جغرافیایی روستاهای  مختلف استان به ویژه آنهایی که کمتر معرفی شده اند در برنامه مورد توجه قرار می گیرد. همچنین اقتصاد روستایی، باغداری صنعتی علمی در برنامه ترویج می شود و روستائیان فعال در زمینه های مختلف مورد تشویق قرار می گیرند.

استان کهگیلویه و بویراحمد را از نظر پستی و بلندی و ناهمواریها و آب و هوا ، به دو قسمت تقسیم می کنند . یک قسمت ناحیه کوهستانی محسوب می شود که عمدتاً شامل بخش های شمالی استان می باشد . در این ناحیه قله دنا به ارتفاع 4409 متر و قله های دیگر قرار دارد . مجموعه کوهها و ماهورهای استان چهارپنجم مساحت آن را تشکیل می دهد . قسمت دیگر استان که عمدتاً در جنوب و جنوب غربی آن واقع است شامل دشت های خشک و در خیلی موارد دارای قابلیت کشاورزی می باشد . از نظر آب و هوایی ، این استان به دو بخش ( یک بخش سردسیری با زمستان های طولانی و پر برف و تابستان های معتدل و دیگری بخش گرمسیری با تابستان های طولاتی تر گرم و سوزان و زمستان های معتدل  ) تقسیم می شود . به دلیل کوهستانی بودن ، استان دارای رودخانه ها و چشمه سارهای فراوانی است .

این استان دارای 7 شهرستان 17 بخش 16 شهر 41 دهستان 1797 روستای دارای سکنه (732 بالای 20خانوار،313 بالی 50 خانوار،136 بالای 100 خانوار می باشد.

 

تهیه کننده و کارگردان: بهروز احمدی

تصویر بردار: مجتبی شریعتی