Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

خطبه های نماز جمعه در استان

خطبه های نماز جمعه در استان


خطيب جمعه ياسوج حماسه خونين امام حسين (ع) را حركتي بي بديل در جهت بيداري و آگاهي جامعه اسلامي عنوان كرد و گفت: اين قيام در برابر ستم آشكار و در حقيقت احياگر دين و بيمه كننده اسلام بود.
حجه الاسلام حسيني حضور پرشور و شعور همه مردم استان در عزاي سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبداله الحسين را نشان از ولايت پذيري و حب به اهل بيت (ع) به ويژه قيام خونين عاشورا برشمرد و اين حضور را قابل ستايش دانست.
خطيب جمعه ياسوج توان و پيشرفت ايران اسلامي در به زير كشيدن هواپيماي راهدار گريز و بدون سرنشين آمريكايي را نشان از اقتدار و عزت ايران اسلامي و شكست اطلاعاتي آمريكا و همپيمانانش خواند.
حجه الاسلام حسيني با اشاره به پيروزي اسلامگرايان و كسب آراء 40 درصدي در انتخابات مصر و پيروزي در تونس و مغرب ، رژيم صهيونيستي را رژيمي در حال انحلال و رو به زوال توصيف كرد و گفت: اين رژيم به عنوان نماد ظلم و كفر در منطقه خاورميانه جايگاهي ندارد.

 

****
امام جمعه سوق هم در اجتماع نمازگزاران اين شهر با مطرح كردن برخي از مشكلات اين شهر از جمله آب آشاميدني از مسئولان متولي خواست در جهت رفع اين مشكل تلاش كنند.
حجه الاسلام والمسلمين عمراني نژاد در بخش ديگري از سخنانش از تلاش شبكه دنا براي انعكاس مطلوب آئين سوگواري حضرت اباعبداله الحسين (ع) در مناطق مختلف استان قدرداني كرد.

****
خطيب نماز جمعه گچساران هم در اجتماع نمازگزاران اين شهر از قيام خونين عاشورا بعنوان راهكاري براي چگونه زيستن بشر ياد كرد و گفت: زير بار ذلت نرفتن مهمترين درس مكتب عاشوراست.
حجه الاسلام والمسلمين موسوي در بخش ديگري از سخنانش به 18 آذر سالروز معرفي رژيم بعث عراق بعنوان آغازگر جنگ هشت ساله از سوي سازمان ملل اشاره كرد و گفت: در اين جنگ نابرابر كه دشمن تا بن دندان مسلح و از حمايت ايادي استكبار برخوردار بود رزمندگان اسلام اجازه تعدي دشمن به خاك مقدس جمهوري سالامي را ندارند.
****
امام جمعه دهدشت هم در آئين عبادي - سياسي اين شهر به غنيمت گرفتن هواپيماي فوق مدرن آمريكايي بدست فرزندان غيور ايران زمين اشاره كرد و گفت: اين اقدام بسيار ارزشمندانه در حالي صورت گرفت كه كاخ سفيد بعنوان مدعي دروغين حقوق بشر در حال گشت زني و جاسوسي در كشورهاي مختلف است .
حجه الاسلام والمسلمين حسيني در ادامه از اين موضوع بسيار مهم بعنوان توفيق الهي و قدرت برتر تكنولوژي ايران ياد كرد.
****
خطيب نماز جمعه ليكك هم در خطبه هاي نماز امروز از تجاوز يك فروند هواپيماي فوق مدرن به حريم كشورمان بعنوان يك اقدام متجاوزگرانه ياد كرد و گفت: تسخير اين هواپيماي بدون سرنشين بدست فرزندان اين مرز و بوم موجب متحير شدن دولت واشنگتن شده است.
حجه الاسلام والمسلمين فرجام در بخش ديگري از خطبه ها به نقش حضرت زينب (س) در واقعه عاشورا اشاره كرد و گفت: شجاعت، شهامت، سخنوري، عقل و تدبير از عمده ويژگيهاي خاص و برجسته آن بزرگوار است كه در زنده ماندن اين قيام خونين نقش اثرگذاري داشته است.
****
امام جمعه سي سخت هم در جمع نمازگزاران اين شهر با تشريح و تبيين قيام عاشورا به برخي از اقدامات ددمنشانه و وحشيانه بني اميه در كربلا اشاره كرد و گفت: اوج سنگدلي و بي رحمي اين قوم سفاك شهادت طفل شش ماهه يعني حضرت علي اصغر (ع) بود كه براي هميشه در حافظه تاريخ حك شده است.
حجه الاسلام والمسلمين قاسم زاده در بخش ديگري از سخنانش از حضور پرشور مردم شهرستان دنا در آئين سوگواري حضرت اباعبداله الحسين(ع) تقدير كرد.
****
حجه الاسلام والمسلمين طزري امام جمعه چرام هم در خطبه هاي امروز اين شهر محور عمده سخنان خود را به اقدام اخير كشورمان در به غنيمت گرفتن هواپيماي فوق مدرن اختصاص داد و گفت: غنيمت گرفتن اين هواپيماي جاسوسي بدون سرنشين آمريكا براي دولتمردان كاخ سفيد هزينه سنگيني در برداشت چرا در پي اين اتفاق اولاً دانش بومي ملت ايران براي آنها ثابت شد و دوم اينكه آنها به اين مهم پي بردند كه ملت ايران هوشيارتر از گذشته اجازه هيچ گونه تحركي را به دشمن نخواهند داد.
****
امام جمعه باشت هم گفت: ساقط شدن اين هواپيماي جاسوسي بدست نيروهاي مسلح يكبار ديگر توان و اقتدار نظامي و علمي ايران را به دنيا ثابت كرد.
حجه الاسلام والمسلمين عبودي در بخش ديگري از سخنانش به 18 آذر سالروز فرا رسيدن اعلام عراق بعنوان تجاوزگر جنگي از سوي سازمان ملل اشاره كرد و گفت: در اين جنگ نابرابر رزمندگان اسلام با رشادت هاي فراوان پوزه دشمنان اسلام و انقلاب را به خاك ماليدند.
****
خطيب نماز جمعه لنده هم فلسفه قيام عاشورا را اجراي زمينه امر به معروف و نهي از منكر بيان كرد و گفت: بايد تلاش شود اين آموزه ديني در بين امت اسلامي فرهنگ سازي و نهادينه شود.
حجه الاسلام والمسلمين عبدالملكي در ادامه سخنانش با قدرداني از صدا و سيماي استان در پوشش آئين سوگواري حضرت اباعبداله الحسين (ع) گفت: اين اقدام ارزشمند شبكه دنا در حالي صورت گرفت كه عموم مردم از پوشش مناسب اين آئين ها راضي هستند.
****
امام جمعه موقت پاتاوه هم در خطبه اول نمازاين شهر با برشمردن برخي از فضائل اخلاقي و ديني از مردم خواست در راه كسب آنها تلاش كنند تا زمينه رستگاري خود و جامعه را فراهم كنند.
حجه الاسلام والمسلمين جمشيدي در ادامه سخنانش از حضور پرشور مردم بخش پاتاوه در آئين سوگواري امام حسين (ع) بويژه مراسم روز عاشورا و تاسوعا قدرداني كرد.