Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

خطبه های نماز جمعه در استان

خطيب موقت نماز جمعه ياسوج با گراميداشت هفته بسيج بر توسعه و ترويج تفكر بسيج در جامعه تأكيد كرد.
حجه الاسلام موسوي اعظم در خطبه هاي امروز نماز جمعه ياسوج با برشمردن برخي از ويژگي­هاي يك بسيجي مخلص، از بسيج بعنوان اسوه صبر و استقامت و مكتب عشق و شهادت ياد كرد و گفت: اگر امروز ايران اسلامي عزت، آبرو و اقتداري دارد مرهون انديشه متعالي بسيج و بسيجياني است كه در سايه منويات مقام عظمي ولايت براي عمران و توسعه كشور از هر گونه تلاشي دريغ نمي كنند.
وي دربخش ديگري از سخنانش فرا رسيدن ماه محرم و سوگواري حضرت اباعبدالحسين (ع) و ياران وفادارش را يادآور شد و گفت: محرم ماه خون ، ماه عشق، گذشت و ايثار است و همه ما بايد با برگزاري برنامه هاي در خور توجه در زمينه پاسداشت ارزش هاي قيام عاشورا تلاش خود را مضاعف كنيم.
حجه الاسلام موسوي اعظم همچنين به قيام هاي مردمي كشورهاي خاورميانه اشاره كرد و گفت: اين قيام ها بويژه در بحرين و يمن در حالي شكل گرفته است كه نظام سلطه درصدد است با همكاري ايادي استكبار آنها را به دريايي از خون تبديل كند.

****

امام جمعه شهر سي سخت در اجتماع نمازگزاران اين شهر از بسيج بعنوان نيروي عظيم و دژ محكمي ياد كرد كه با وجود آن چشم طمع همه بيگانگان به كشورمان كور شده است .
حجه الاسلام قاسمزاده در بخش ديگري از سخنانش به فرا رسيدن ايام سوگواري حضرت اباعبداله الحسين (ع) و ياران باوفايش اشاره كرد و گفت: بايد تلاش شود در اين ايام سوگواري به نحوه بسيار شايسته اي فلسفه قيام عاشورا براي همگان بويژه نسل جديد تبيين شود.
****
خطيب موقت نماز جمعه چرام در آئين عبادي - سايسي نماز جمعه اين شهر گفت: مادامي كه تفكر و روحيه بسيجي بين مسئولان كشورمان و مردم وجود دارد، دشمنان جرأت تعرض و رويارويي با ملت شريف ايران رانخواهند داشت .
حجه الاسلام خاضع در بخش ديگري از خطبه ها فرا رسيدن ماه محرم را يادآور شد و از مردم و مسئولان خواست بستر لازم براي برگزاري مراسمي در خور توجه و شايسته را براي سالار و سرور شهيدان فراهم كنند.
****
امام جمعه موقت دهدشت در خطبه اول نماز اين شهر با دعوت همگان به تقواي الهي به تشريح برخي از آموزه هاي ديني بويژه علم و دانش پرداخت و تصريح كرد : بر اساس آيات و روايات موجود آنچه كه بسيار مورد تأكيد اسلام قرار گرفته تحصيل همزمان علم و تهذيب نفس است كه بايد مد نظر همگان قرار گيرد.
حجه الاسلام تقوي در ادامه سخنانش به فرا رسيدن ماه محرم ، ماه خون و قيام اشاره كرد و گفت: آگاه سازي نسل جديد با فلسفه قيام عاشورا از مهمترين مسائلي است كه بايد بطور ويژه در دستور كار مسئولان و دست اندركاران هيأت هاي مذهبي قرار بگيرد.

****

خطيب نماز جمعه شهر ليكك در آئين عبادي - سياسي نماز امروز به پنجم آذر سالروز تشكيل بسيج مستضعفان به فرمان حضرت امام خميني (ره) اشاره كرد و گفت: ايران اسلامي با داشتن نيروهاي خدوم و مخلص بسيجي از گزند هرگونه آفتي بدور خواهد ماند.
حجه الاسلام فرجام در بخش ديگري از سخنانش به دهم آذر سالروز شهادت آيت اله مدرس و روز مجلس اشاره كرد و گفت: وكلاي ملت در مجلس بايد با پرهيز از هرگونه مسائل حاشيه اي در مسير عدالت اجتماعي گام هاي موثري بردارند.
****
امام جمعه پاتاوه در اجتماع نمازگزاران اين شهر با اشاره به در پيش بودن ايام عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبداله الحسين (ع) از مسئولن خواست با مهيا كردن تدابير لازم ، زمينه حضور بيش از پيش مردم در مراسم عزاي حسيني را فراهم كنند.
حجه الاسلام افشار همچنين از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) نيز خواست با پرهيز از هر گونه افراطي گري و خرافات مداحي هاي متناسب باشأن حضرت ابا عبداله الحسين (ع) برگزار كنند.
****
امام جمعه باشت از عزادارن حضرت اباعبداله الحسين (ع) خواست از خرافات و بدعت ها در مراسم سوگواري خودداري كنند.
حجه الاسلام عبودي در خطبه هاي امروز نماز جمعه اين شهر همچنين از وضعيت نامناسب بيمارستان اين شهر انتقاد كرد و ازمسئولان خواست مشكلات پيش روي اين بيمارستان را برطرف كنند.

****

حجه الاسلام الهي نيا امام جمعه موقت لنده خانواده را مهمترين جايگاه تربيتي انسانها خواند و به تربيت كودكان بر اساس مباني ديني تأكيد كرد.
وي بسيج را دانشگاهي براي شكوفايي استعدادها خواند وافزود: موفقيت در حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي  و علمي نشان از اين مهم است.
امام جمعه لنده بر تكريم ارباب رجوع و حفظ حرمت ماه محرم تأكيد كرد.

****

خطيب جمعه گچساران بسيج را تفكر و انديشه اي متعالي عنوان كرد و گفت: بسيج يك ايدئولوژي است كه از صدراسلام تاكنون وجود داشته و با انديشه بلند امام خميني (ره) ظهور عيني پيدا كرده است.
حجه الاسلام موسوي خدمات نظام جمهوري اسلامي را از بدو انقلاب تاكنون يادآور شد و افزود: به همت بسيج دانشمنداني بزرگ و كارآمد در كشور رشد يافته اند كه اين مهم موجب پيشرفت جامعه شده و خواهد شد.