جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

حملات باج افزار ها بطور چشمگیری هدفمند و پرهزینه می شوند. - نمایش محتوای خبر

 

 

حملات باج افزار ها بطور چشمگیری هدفمند و پرهزینه می شوند.

باج افزارها که نوعی بد افزار مخرب هستند که به سیستم­ های رایانه­ ای(لپ تاپ، تلفن همراه و ...) حمله کرده و دسترسی کاربر بر اطلاعات را از بین برده و در ازای امکان دسترسی به اطلاعات، درخواست پرداخت مبلغی را می­ کنند. حملات این بد افزارها به طور رو به رشدی، هدفمند و پر هزینه می­ شوند.

سال ۲۰۱۶ اف. بی. آی. اعلامیة خدمات عمومی جدیدی را در رابطه با مسالة همه گیر شدن  باج افزارها منتشر و تاکید کرد که در سال ۲۰۱۸، حملات باج افزار و قربانیان آن افزایش می ­یابد.

پیرو اعلامیة صادر شده توسط اف. بی.آی در سال ۲۰۱۶، به طور خاص دولت­ های ایالتی و محلی، مراکز خدمات بهداشت، شرکت­های صنعتی و بخش حمل و نقل را به عنوان هدف اصلی معرفی نمود.  

PSA جدید، بردارهای بحرانی متداول شامل پویش­های فیشینگ، ایمیل، آسیب پذیری پروتکل دستکتاپ از راه دور وآسیب­ پذیری نرم افزار را فهرست­ بندی می ­کند.

همچون سال ۲۰۱۶. اف. بی.آی توصیه می ­کند قربانیان از پرداخت هرگونه باجی به مهاجمین خود خودداری کنند، زیرا باعث می­شود مجرمان سازمان­های دیگر را هدف حملة خود قرار داده و تهاجم خود را به عنوان یک سرمایه­ گذاری جذاب و سودآور در نظر بگیرند.

 سازمان اف. بی. آی. قربانیان باج افزار را تشویق می­ کند حوادث را به نیروی امنیتی گزارش دهند و به تمامی شرکت­ها پیشنهاد می­ کند با استفاده از بهترین خدمات از جمله تهیه نسخه پشتیبان از داده­ ها، تاکید بر آگاهی و آموزش به طور منظم و خودکار با به روز رسانی راهها و آنتی بد افزارها و غیر فعال کردن AV اسکریپت­ های مایکرو و غیره از خود دفاع کنند.