Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

حمایت دولت از بیمه روستاییان و عشایر 70 درصد است

حمایت دولت از بیمه روستاییان و عشایر 70 درصد است


سرپرست بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: حمایت دولت از بیمه روستاییان و عشایر 70 درصد است.

عیسی کریمی افزود: میزان حق بیمه در صندوق بیمه روستاییان در سال حداقل 81 هزار تومان حق پرداخت بوده و 162 هزار تومان دیگر را دولت به حساب واریز می‌کند.

وی گفت: هر چه مبلغ بیمه بالاتر و بیشتر پرداخت شود شخص بیمه شده و خانواده آن‌ها حقوق و مستمری بیشتری دریافت می‌کنند.

کریمی ادامه داد: مستمری بازماندگان اگر در خصوص شغل باشد؛ اگر یک روز هم بیمه شده و دچار حادثه شوند حقوق‌بگیر محسوب خواهند شد و اگر یک سال بیمه شده باشد خانواده متوفی حقوق‌بگیر بیمه خواهد بود.

سرپرست بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: 8400 خانوار کهگیلویه و بویراحمدی در بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر این استان ثبت نام کرده اند.

کریمی با اشاره نحوه بیمه‌شدگان و عملکرد بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت: بیمه روستاییان با دو شرط سکونت روستایی و حداقل سن 18 سال برای آقایان تا 55 سال و خانم‌ها تا 50 سال بوده که حق عضویت در این صندوق را دارند.

سرپرست بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد مزایای این نوع از بیمه را چهار مورد برشمرد و گفت: بازنشستگی کسی که 15 سال سابقه بیمه داشته و در سن 65 سالگی باشد از مزایای این نوع بیمه است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در بخشی دیگر بیمه شده حداکثر سالی 198 هزار تومان حق بیمه پرداخت می‌کند و بخش دولتی با پرداخت 396 هزار تومان دیگر به حساب بیمه شخص را در این راه یاری می‌رساند.

این مسئول محل ثبت‌نام و نام‌نویسی جامعه هدف را در فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و ادارات امور عشایر در سطح استان عنوان کرد و گفت: مسئولان نهادها و دستگاه‌ها باید مردم محله و منطقه خود را از مزایا و نحوه ثبت‌نام در این مرکز آشنا سازند و اقدامات لازم برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی مناسب از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط در این مورد اعمال شود.