سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

حضور پرشورکهگیلویه و بویراحمدی‌ها در دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور پرشورکهگیلویه و بویراحمدی‌ها در دفاع مقدس

حضور پرشورکهگیلویه و بویراحمدی‌ها در دفاع مقدس

در دوران دفاع مقدس از هر ۱۷۵ کهگیلویه وبویراحمدی یک شهید تقدیم انقلاب شده و از هر ۵ نفر یک نفر در صحنه‌های رزم حضور داشته اند.

همایش فرهنگیان و دفاع مقدس با حضور جمعی از فرهنگیان در سالن شهید مطهری آموزش وپرورش استان در یاسوج برگزار شد.
فرمانده سپاه فتح این استان گفت: در دوران دفاع مقدس از هر ۱۷۵ کهگیلویه وبویراحمدی یک شهید تقدیم انقلاب شده و از هر ۵ نفر در استان ۱ نفر در صحنه‌های رزم حضور داشته اند.
سردار خرمدل افزود: امروزه دشمنان نظام با محور قراردادن تحریم اقتصادی قصد مأیوس کردن مردم از انقلاب اسلامی را دارند که با حضور و پشتیبانی خود مردم امید دشمنان به یأس نابود شد.
وی ادامه داد: دفاع مقدس که با جنگ تحمیلی استکبار جهانی و صدام ۸ سال ادامه یافت دارای برکاتی ارزشمند بود.
فرمانده سپاه فتح استان با اشاره به اینکه امروزه پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی مستلزم راهبرد‌های اصولی وخاص است اضافه کرد: اتحاد، همدلی، انسجام مردم،نیروی‌های نظامی وانتظامی یک ضرورت انکار ناپذیر است.
سردار خرمدل بیان کرد: مقابله با عوامل بازدارنده داخلی، پشتیبانی و حمایت از آرمان‌ها و ارزشها، تفویض اختیارات، تشویق به نبرد در مقابل حربه‌های مختلف دشمنان در جنگ نرم از دیگر راهبرد‌های است که همه باید به آن اهتمام داشته باشند.
فرمانده سپاه فتح استان ادامه داد: یکی از راهبرد‌های دشمن ناامید کردن مردم است وآموزش وپرورش می‌تواند با تقویت روحیه امیدواری نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.
سردار خرمدل افزود: تقویت بنیان دفاعی نیز مظهر قدرت وعظمت ایران اسلامی است که باید در اولویت قرار گیرد.
وی گفت:با تدابیر راهگشای مقام معظم رهبری،حضور مردم و پشتیبانی‌های گروه‌های مختلف از نظام مقدس جمهوری اسلامی آینده از آن ما خواهد بود.
مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد هم گفت:۳ هزار و ۳۱۱ فرهنگی در ۸ سال دوران دفاع مقدس در عرصه‌های رزم حضور داشتند که حدود ۶۰ درصد فرهنگیان آن دوران است.
هادی زارع پور افزود: از هزار و ۸۸۰ شهید دوران دفاع مقدس استان ۱۰۲ شهید فرهنگی و ۴۴۲ شهید دانش آموز تقدیم اسلام وانقلاب شد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۱۱ هزار فرهنگی عضو بسیج فرهنگیان هستند گفت: هزار و ۱۴۲ فرهنگی به افتخار جانبازی نائل شده اند.
مدیرکل آموزش وپرورش استان گفت: بنا به اعلام کارشناسان جهانی در قرن ۲۰ دفاع مقدس طولانی‌ترین جنگ نامتعارف است.
وی گفت: دفاع مقدس از صحنه‌های ناب وحماسه‌های ارزشمندی برخودار بود که شاید زوایای پنهان آن‌ هنوز مشخص نشده است.