Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

تولید سالانه 470میلیون لیترآب معدنی دراستان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: سالانه 470 میلیون لیتر آب معدنی در این استان تولید و به بازار ایران فرستاده می شود.

داریوش دیودیده افزود: این مقدار آب معدنی در 36 واحد تولید آب معدنی دارای جواز و پروانه بهره برداری تولید می شود. وی میزان سرمایه گذاری و فرصت شغلی ایجاد شده در واحدهای تولید آب معدنی کهگیلویه و بویراحمد را به ترتیب افزون بر 413 میلیارد ریال و 300 نفر اعلام کرد. دیودیده بر لزوم افزایش زمینه همکاری بین واحدهای تولید آب معدنی کهگیلویه و بویراحمد، تنوع در بسته بندی ها، تلاش برای کاهش قیمت تمام شده و افزایش کیفیت و ظرفیت تولید آب معدنی در این استان تاکید کرد.
وی گفت: در این صورت آب معدنی تولیدی در کهگیلویه و بویراحمد به یکی از برندهای مطرح در کشور تبدیل شده و امکان و شرایط لازم برای صادرات آن بیش از پیش فراهم می شود.
دیودیده ابراز داشت: مسایل و مشکلات واحدهای تولید آب معدنی کهگیلویه و بویراحمد با تشکیل یک انجمن صنفی سریعتر و راحت تر برطرف شده و در آینده ای نزدیک نیز روند توسعه، فروش و بازاریابی این محصول به شرایط مطلوبی خواهد رسید. وی بیان کرد: مهمترین مسایل و مشکلات واحدهای تولید آب معدنی کهگیلویه و بویراحمد شامل کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش، بالا بودن میزان آب بها، بازاریابی نامناسب، گرانی هزینه حمل و نقل، بالا بودن حق بیمه تامین اجتماعی، افزایش روزافزون هزینه های تولید، فرسوده و قدیمی بودن ماشین آلات، اُفت فشار برق، وجود دلالان و واسطه ها و بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی است. دیودیده گفت: مشکلات مالی و بانکی واحدهای تولید آب معدنی کهگیلویه و بویراحمد به زودی در نشستی با حضور جمعی از مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران بررسی و مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.وی افزود: یکی از راهکارهای مناسب برای رفع مشکل حمل و نقل واحدهای تولید آب معدنی کهگیلویه و بویراحمد مشارکت صاحبان این واحدها برای تشکیل شرکت باربری است.
دیودیده اظهار کرد: تا 10 روز آینده مقدمات لازم شامل تدوین اساسنامه و شیوه نامه برای تشکیل و راه اندازی انجمن صنفی آب معدنی در کهگیلویه و بویراحمد از سوی کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان انجام شود.وی عنوان کرد: از آنجا که آب جزو سرمایه ها و ظرفیت های مهم کهگیلویه و بویراحمد است و به دلیل وجود ذخایر و منابع غنی آب چنین تصمیمی از سوی مسوولان و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گرفته شده است. منبع: خبرمرکز