Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

تولیدات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد به بیش از 118 میلیون تن رسید

تولیدات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد به بیش از 118 میلیون تن رسید


رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلیویه و بویراحمد میزان تولیدات سالانه بخش کشاورزی این استان در حوزه های مختلف را افزون بر 118 میلیون تن اعلام کرد.

سید ˈیعقوب موسویˈ در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج افزود: میزان تولیدات بخش کشاورزی در قبل از انقلاب کمتر از 20 میلیون تن بود.

وی سطح زیر کشت محصولات باغی و زراعی در این استان را 270 هزار هکتار عنوان کرد و افزود: حدود 50هزار هکتار از این میزان باغی است.

موسوی محصولات مهم باغی در استان را شامل انواع سیب، گردو، انواع مرکبات، هسته دارها و انار اعلام کرد.

وی با بیان اینکه شاخص ها و پارامترهای فراوانی برای شکوفایی و رونق بیش از پیش بخش کشاورزی در این استان موجود است، اظهار کرد: یکی از راهکارهای اساسی برای توسعه این بخش استفاده از روش های نوین علمی است.

موسوی تصریح کرد: امروزه با وجود بیش از دوهزار دانش آموخته بخش کشاورزی و نیروی انسانی ماهر شرایط برای علمی کردن این بخش به خوبی فراهم شده است.

وی با توجه به مرغوب بودن و کیفیت بالای تولیدات کشاورزی این استان ، افزود: با بررسی ها و نمونه گیری های انجام شده گندم کهگیلویه وبویراحمد در دو بخش دیم و آبی بالاترین سطح کیفیت را حتی در سطح بین الملل دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد گفت: بذر گندم این استان هم اکنون به 17 استان کشور صادر می شود.

وی ابراز داشت: تلاش ها و برنامه های راهبردی و مناسبی برای رونق بیشتر بخش کشاورزی و مدیریت آب وخاک در سطح استان آغاز شده است.