Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

توسعه کهگیلویه و بویراحمد نیازمند به صنعت گردشگری

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت های چشمگیر استان در بخش گردشگری گفت:توسعه این استان نیازمند توجه ویژه به صنعت گردشگری است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج، سید موسی خادمی در آیین معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: برای رونق اقتصادی در بخش گردشگری باید به ظرفیتاین بخش در استانها بارویکرد ملی نگاه کرد.

وی با بیان اینکه رفاه گردشگر و کسب سود و درآمد دو مقوله مهم در صنعت گردشگری هستند که باید به طور همزمان به آنها توجه کرد، گفت:تلفیق گردشگری با صنایع دستی می تواند ظرفیت مطلوبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد.

خادمی توسعه زیرساخت های گردشگری را نیازمند تامین اعتبار دانست و افزود: باید اماکن اقامتی و بستر لازم برای جذب گردشگران مناطق مختلف کشور برای ورود به کهگیلویه و بویراحمد را بیش از پیش فراهم کرد.

وی با تأکید بر لزوم پیوند گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اقتصاد و معیشت مردم،اظهار کرد: هدف از جذب گردشگر تنها شلوغی منطقه و ارائه خدمات به آنها نیست بلکه باید از طریق آن درآمد و اشتغال ایجاد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: باید مردم اثر توجه مسوولان به گردشگری را در اقتصاد خانوار خود مشاهده کنند زیرا در غیر این صورت توسعه گردشگری برای آنان ملموس نیست.

خادمی بیان کرد:چنانچه مدیران دستگاه های اجرایی به نحو مطلوبی گردشگری و الزامات آن را تعریف کنند، بخش خصوصی و مردم بهترین مدیران برای اداره گردشگری هستند.

وی با اشاره به سرمایه گذاری بخش خصوصی در عرصه گردشگری اظهار کرد: دولت باید بستر لازم را فراهم کند تا سرمایه گذار رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری در استان از خود نشان دهد.

خادمی افزود: سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد باید با طبیعیت استان سازگاری داشته باشد و سرمایه گذارنی در این بخش جذب شود که دوستدار طبیعت باشند.

وی توجه دولت و مردم به صنعت گردشگری را مهم خواند و گفت:برای گسترش گردشگری در کهگیلویه وبویراحمد باید فرهنگ مهمان پذیری سنتی به فرهنگ گردشگرپذیری تبدیل شود.