سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

توسعه ورزش در استان به برکت انقلاب اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه ورزش در استان به برکت انقلاب اسلامی

توسعه ورزش در استان به برکت انقلاب اسلامی

به برکت انقلاب اسلامی ورزش در کهگیلویه و بویراحمد توسعه چشمگیری یافته است.

پیش از انقلاب ورزش در کهگیلویه وبویراحمد از هرگونه امکانات و ساماندهی لازم بی بهره بود، ولی با پیروزی انقلاب اسلامی ورق برگشت واکنون شرایط به گونه‌ای رقم خورده که این استان به برکت حاکم شدن نظام اسلامی در حوزه ورزش حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
رئیس هیات ورزش های همگانی کهگیلویه وبویراحمد درخصوص وضعیت ورزش همگانی در استان قبل و پس از انقلاب گفت:در سال 71 فدراسیون ورزش های همگانی جهت توسعه وفراگیر شدن این ورزش به تاسیس هیات های ورزشی دراستان ها اقدم کرد که در همان سال در کهگیلویه و بویراحمد نیز هیات ورزشهای همگانی بصورت مقطعی فعالیت خود را آغاز کرد.
رهامی افزود:خوشبختانه هم اکنون 37رشته دراستان فعال است که توانسته قهرمانان زیادی در سطح کشور معرفی کند وبازیکنانی فعال نیز درسایر استان های کشور داشته باشد.
وی تصریح کرد:امروز ورزش همگانی درتمام شهرها،روستا ها وبخش های استان فعال است وشاهد رشد فراگیرآن میان مردم هستیم.
مدیر کل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد هم درتشریح وضعیت ورزش استان با بیان اینکه در خوش بینانه ترین حالت ممکن تعداد ورزشکاران سامان یافته استان پیش ازانقلاب 1500 نفر بود گفت:درحال حاضر تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان به بیش از 25 هزار نفر می رسد .
سید محمد تقی علوی افزود:تعداد ورزشکاران سازمان نیافته استان که در مسابقات،همایش ها وبرنامه های ورزشی حضور دارند نیز بالغ بر 200 هزار نفر است.
وی با اشاره به اینکه توجه نظام مقدس جمهوری اسلامی تنها مختص حوزه شهری نبوده تصریح کرد:پیش از انقلاب در روستاهای استان هیچ گونه فضا وامکانات ورزشی وجود نداشت، ولی اکنون به برکت انقلاب تعداد 80 مکان ورزشی در روستاهای استان ایجاد شده است
دبیر هیات والیبال استان نیز درهمین خصوص می گوید:سالن شهید پایدار که امروز محل بازی ورزشکاران والیبالیست استان است، پیش از انقلاب به یک زمین خاکی بدون هیچ امکاناتی خلاصه می شد.
دستان عزیزی با بیان اینکه وضعیت سرانه و زیرساخت های ورزشی با پیش از انقلاب قابل مقایسه نیست،گفت:پیش از انقلاب اداره ورزش وجوانان استان منحصربه دو اتاق فاقد هرگونه امکانات بود ،به نحوی که برای برگزاری مسابقات از فضا ومحوطه های بیمارستانی استفاده می شد.
وی اضافه کرد:به یمن انقلاب علاوه بر توسعه وپیشرفت زیرساخت ها وسرانه ورزشی درحوزه شهرها،شاهد این تغییرات مثبت درحوزه روستایی هم بوده وهستیم.
مدیرکل ورزش وجوانان استان به افتخار آفرینی ورزشکاران استان درعرصه های ملی وبین المللی نیز اشاره کرد و گفت:از زمان پیروزی انقلاب تا کنون ورزشکاران کهگیلویه وبویراحمدی توانسته اند علاوه بر حضور در میادین ملی وجهانی موفق به کسب مدال های رنگارنگ نیز شوند، که این امر نشان می دهد مدیریت ورزش دراستان اهداف خود را فراتر از سطح ملی پیش بینی وهدف گذاری کرده است.
علوی افزود: آخرین افتخارآفرینی ورزشکاران هم استانی به بازیهای آسیایی جاکارتا برمی گردد که در جریان این بازی ها دو واترپلوئیست استان همراه تیم ملی در اندونزی موفق به کسب مدال برنز شدند، که در واقع اولین مدال استان دربازی هایی آسیایی پس از انقلاب نیز محسوب می شود.
مدیرکل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد همچنین کسب چندین مدال رنگارنگ کشوری وبین المللی توسط سامان پاکباز را ازدیگر موفقیت های چشمگیر ورزش استان خواند وافزود:این ورزشکارملی پوش در مسابقات پارالمپیک ریو موفق به کسب مدال نقره شد وقرار است در مسابقات پارا آسیایی جاکارتا نیز حضور داشته باشد که نقطه عطفی در ورزش استان کهگیلویه وبویراحمد محسوب می شود .