Skip to Content

توسعه صادرات راهبرد اساسی برای ثبات اقتصادی است

توسعه صادرات راهبرد اساسی برای ثبات اقتصادی است


استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: مهمترین و مناسب ترین استراتژی برای ثبات اقتصادی در کشور و این استان تکیه کردن بر توسعه صادرات غیرنفتی است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج، سید موسی خادمی در همایش تجلیل از صنعت گران و صادرکنندگان نمونه کهگیلویه وبویراحمد افزود: راهکار اصلی برای تحقق این مهم نیز مستلزم تغییر نگاه و رویکرد نسبت به سرمایه گذار است.

وی با بیان اینکه عزم دولت بر حمایت و مشارکت بیش از پیش بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی استوار است، افزود: سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی باید از این فرصت پیش آمده به نحو مطلوب استفاده کنند.

خادمی با بیان اینکه وظیفه دولت و متولیان امور اقتصادی فراهم کردن زیرساخت ها و هموارکردن راه برای فعالیت های اقتصادی است، تصریح کرد: تجارو فعالان اقتصادی نیز نباید از صحنه تجارت خارجی و یا دیپلماسی اقصادی غافل شوند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد از نبود فرهنگ صادرات و دانش ناکافی برخی صنعتگران و صادرکنندگان در زمینه تجارت بین المللی به عنوان آسیب جدی در حوزه صادرات غیرنفتی یاد کرد و افزود: نگاه مثبت و توام با احترام به سرمایه گذار باید به عنوان یک منشور مهم در رویکرد همه مدیران و مسوولان اجرایی و حتی مردم لحاظ شود.

وی ایجاد یک فضای تعاملی میان دستگاه های مختلف اجرایی و بخش خصوصی برای بهبود فضای کسب و کار در این استان را ضروری خواند و گفت: دولت تدبیروامید با همین رویکرد تعاملی و همکاری دوجانبه با بخش خصوصی به دنبال ارایه راهکارهای اساسی برای حل مشکلات موجود است.

استاندار بر نگاه مثبت مدیران و متولیان امور اقتصادی به سرمایه گذار تاکید کرد وافزود: سخت گیری های بی مورد و نگاه تنگ نظرانه نسبت به ورود سرمایه گذار خارجی موجب دفع سرمایه گذار می شود.