جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

توزیع ۸ هزار ماسک در داروخانه‌های یاسوج - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع ۸ هزار ماسک در داروخانه‌های یاسوج

۸ هزار ماسک در داروخانه‌های مناطق مختلف شهر یاسوج توزیع شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان در جمع خبرنگاران گفت: هشت هزار ماسک در قرارگاه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تولید و در داروخانه های شهر یاسوج توزیع شد.

امام بخش قائدی افزود: این ماسک‌ها در داروخانه‌های نیکبخت واقع در شهر یاسوج  سردار جنگل شمالی، داروخانه جعفر نیکبخت واقع در شهر یاسوج  جنب پل هوایی، داروخانه نگین تاجی در منطقه سرآبتاوه، داروخانه مردی در منطقه ترمینال بلوار باهنر، داروخانه صادقی در منطقه مهریان، داروخانه حمیدزاده در منطقه شرف آباد، داروخانه روهینا در بلوار قرنی و  داروخانه حسینی در اکبر آباد توزیع شدند.

وی با اشاره به اینکه این ماسک‌ها تحت نظارت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مراحل تولید و استریل را طی می‌کنند، افزود: این ماسک‌ها از پارچه‌های اسپان باند سه لایه و یک لایه ضخیم نانو با قابلیت شست وشو در کارگاه‌های قرارگاه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی سپاه فتح استان تولید می‌شوند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ماسک‌های تولیدی برای استریل به واحد CSR بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج تحویل و پس از استریلیزاسیون نهایی برای توزیع در داروخانه ها آماده می‌شوند.

قائدی با بیان اینکه کشور هم اکنون در شرایط حساسی قرار دارد، بیان کرد: قیمت مصرفی برای خریداران از داروخانه‌های توزیع، مبلغ سه هزارتومان است و داروخانه‌های که در فروش تخلف می‌کنند به جد با آن ها برخورد می‌شود.