حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

تقدیم به چشمهای مادرم - نمایش محتوای صدا

 

 

تقدیم به چشمهای مادرم

تهیه کننده: میترا الاهی

نویسنده: رضا گشتاسب

کارگردان: مهران ارگانی

گوینده: جهانبخش صابری

صدابردار: موسی رمضانی

افکتور: سحر صولتی

بازیگران: فاطمه میرزایی، امیرشاپور امیری، فردین جهانتاب، امیرحسین گشتاسبی، آرش دارابی، امیرحسین امیری، ایرج شریفی، محمد رسولی، علی اقدسیان، فردین یزدانی

نمایش رادیویی سی سردار (تقدیم به چشم های مادرم از میان گلوله وآتش) کاری از صدای مرکز کهگیلویه و بویراحمد است که در دو قسمت زندگینامه سردار شهید جان محمد کریمی را روایت می کند. در این نمایش به دوران دفاع مقدس در تیرماه سال 1367سفر می کنیم. در داستان نمایش متوجه می شویم که گروهان قاسم بن علی به فرماندهی جانمحمد کریمی در پد خندق مستقر شده اند تا حرکات بعثی ها در منطقه هورالعظیم را زیر نظر داشته باشند و در مقابل هجوم احتمالی آنها به جزیره مجنون، ایستادگی کنند. این در حالیست که جانمحمد روزها و ماههاست در جبهه حضور دارد و مادرش در روستای لنده چشم انتظار او نان می پزد و روزگار می گذراند.

      از طرفی امان الله فاتحی همولایتی و همرزم جانمحمد هم که نگران سلامتی زن و فرزندش در روستای تلخابه است ، قصد گرفتن مرخصی دارد که به دلیل حساسیت موقعیت جنگی با درخواست مرخصی او مخالفت می شود. در این میان جانمحمد کریمی نیز عازم ماموریت می شود ، او در این ماموریت فرصتی به دست می آورد تا به روستای تلخاب برای اطلاع از وضعیت زن و بچه امان الله و آوردن خبر سلامتی آنها برود. اما در تلخاب متوجه می شود که همسر امان الله در رودخانه غرق شده است و... .

سال تولید: 1395/07/01


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
شهید والا مقام پس از حضور در جبهه‌های جنگ در... وحید ۱۳۹۵/۰۷/۴ ۱۱:۵۱

وحید
شهید والا مقام پس از حضور در جبهه‌های جنگ در عملیات پد خندق در تاریخ ۴ تیر ۱۳۶۷ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
+4 (4 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۴ ۱۱:۵۱