جهش تولید | دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت - نمایش محتوای خبر

 

 

تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت

برنامه‌های دهه امامت، ولایت و ماه محرم در کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیران و متولیان دستگاههای فرهنگی و اطلاع رسان تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، رئوف مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد در جلسه هماهنگی برنامه‌های دهه امامت، ولایت و ماه محرم با گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد و خاطره شهدای والامقام این عملیات گفت: تدارک رسانه ای گسترده ای برای بازنمایی آیین های مذهبی این ایام در شبکه استانی و فضای مجازی این مرکز پیش بینی شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری دعای روز عرفه گفت: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری دعای عرفه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فضا‌های باز صورت گرفته و این برنامه به صورت زنده از قاب شبکه استانی دنا پخش می شود.
وی به اهمیت عید سعید قربان اشاره کرد گفت: ویروس کرونا امسال حج ابراهیمی را تحت الشعاع قرار داد، ولی پیام حج نباید تحت الشعاع قرار گیرد و آیین های عید قربان متناسب با فضای جدید برگزار می شود.
رئوف در ادامه افزود: بر اساس آمارها، یک سوم جمعیت استان را سادات تشکیل می‌دهند که لازم است فرهنگ مردم استان در تکریم از سادات هنرمندانه رسانه ای شود.
وی به برنامه‌های دهه محرم اشاره کرد و گفت: با توجه به نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به برگزاری عزاداری امام حسین علیه السلام و توسل عمومی‌برای دفع این بیماری با برنامه ریزی‌، عزاداری‌های این ایام با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزارشود.
وی همچنین به ترویج روضه‌های خانگی و پویش هر خانه یک حسینیه و نذورات سلامت محور اشاره کرد و گفت: الگوسازی این برنامه ها مدنظر باشد و عزاداری‌های دسته جمعی با توجه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی در فضای باز پیش بینی شود.