سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | دوشنبه، ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

تداوم افتخار آفرینی‌های شبکه دنا در بین مراکز استانها - نمایش محتوای خبر

 

 

تداوم افتخار آفرینی‌های شبکه دنا در بین مراکز استانها

معاونت صدای مرکز صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در بین مراکز استان‌ها رتبه اول را کسب کرد.

مدیرکل صدا و سیما مرکز این استان از افتخار آفرینی معاونت صدای  شبکه دنا در ارزیابی عملکرد رادیو‌های استانی در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
 امیر رئوف با بیان اینکه ارزیابی صدای مراکز براساس آیین نامه رتبه بندی صدای استان‌ها در ۱۴ شاخص اصلی و همچنین راهبری میزان مخاطب مورد ارزیابی قرار گرفت، گفت: در ارزیابی سال ۱۴۰۰، معاونت صدای مرکز ا کهگیلویه و بویراحمد با احتساب امتیاز ۹۴.۰۷ رتبه اول کشوری را در بین مراکز استانها کسب کرد.

آقای رئوف با اشاره به اینکه معاونت صدای شبکه دنا براساس ارزیابی‌ها در سال ۹۷، سیزدهم و در سال ۹۸ به یازدهم و در سال ۹۹ به رتبه پنجم ارتقا پیدا کرد، افزود:  با برنامه ریزی و حمایت‌هایی که از نیرو‌های جوان مرکز صورت گرفت، رادیو دنا موفق شد در سال ۱۴۰۰، رتبه اول در بین صدای مراکز استان‌ها را کسب کند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه براساس آخرین نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان، رادیو دنا به میزان ۳۵.۷ درصد و با میزان رضایتمندی ۹۶.۵ درصد یکی از رادیو‌های پرشنونده در سطح کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: این افتخار برای استان، با تلاش همگانی مجموعه همکاران ما در حوزه صدا، برنامه ریزی، تغییر در فرم، ساختار و محتوای برنامه میسر شد.
وی با بیان اینکه فرم و ساختار رادیو دنا با یک تغییر رویکرد اساسی روبرو شده است، گفت: با بازنگری که در کنداکتور رادیو دنا صورت گرفت، همه مخاطبان در گروه‌های سنی مختلف را پوشش می‌دهد، لذا برخی از برنامه‌ها که مخاطب انتظار داشت افزایش پیدا کرد و در جدول پخش رادیو قرار گرفت که پیگیری مطالبات مردمی با هدف تحقق عدالت گستری از مهمترین برنامه‌های رادیو دنا در سال ۱۴۰۰ بود.
آقای رئوف تولید مستند رادیویی فاخر سه قسمتی "جمهور"با موضوع انتخابات ریاست جمهوری، برنامه "شما بپرسید" با موضوع کرونا و رتبه برتر گزارشگر برتر مراکز در برنامه "آیش" را از دیگر اقدامات صدای استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد و افزود: تعدادی مستند مسابقه، میزگرد و برنامه‌های ترکیبی با ساختار جدید در کنداکتور پخش قرار گرفته و به زودی بر روی آنتن دنا می‌رود.
وی با بیان اینکه در حوزه تولیدات، ساختار‌های ترکیبی و گفتگو محور سعی شده متناسب با میل و نیاز و ذائقه‌ای که مخاطب دارد و از فرم‌هایی که با آداب و رسوم و فرهنگ مردم سنخیت داشته باشد تغییراتی را در شکل برنامه‌ها ایجاد کنیم، اضافه کرد: برای نخستین بار در صدای استان این اتفاق به وقوع پیوست و برنامه‌های ترکیبی با حضورمردم برگزار شد.
مدیرکل صداوسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اگر مدیران سازمان‌ها اهمیت این موضوع را احساس کنند اعلام آمادگی می‌کنیم که متناسب با سفارش‌هایی که توسط حوزه‌های مختلف ارائه می‌شود بتوانیم مستند‌های رادیویی بیشتری را تولید کنیم لذا اعتقاد داریم استان کهگیلویه و بویراحمد مهد مستندسازی در کشور است.
لازم به ذکر است ارزیابی شبکه‌های استانی براساس ۱۴ شاخص میانگین امتیاز ارزیابی برنامه‌ها در ستاد، کمیت و کیفیت برگزاری جلسات ارزیابی مرکز و انطباق با آئین نامه، تعداد برنامه‌های موفق ارزیابی شده در ستاد، تعداد عوامل موفق برنامه ساز در ارزیابی‌های ستاد، ارزش گذاری برنامه‌های مراکز براساس منشور پنج ساله، ویژگی‌ها و کیفیت چینش کنداکتور پخش شبکه و تعامل با واحد طرح و برنامه، انطباق برنامه ریزی سالانه با عملکرد شبکه در حوزه (طبقه، اهداف، موضوعات و مخاطب)، کمیت و کیفیت برگزاری جلسات طرح و برنامه مراکز و انطباق با آئین نامه، تولید سفارشی و پیشنهادی، حضور در جشنواره و میزبانی جشنواره، اجرای مشترک با شبکه‌های سراسری و استانی، پیوست فضای مجازی برنامه‌های برند، رادیو نما و شاخص راهبری میزان شنونده انجام می‌شود.