Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

تجلیل از هنرمندان ورونمایی از نسخیه خطی ملتجلی بویر احمدی

تجلیل از هنرمندان ورونمایی از نسخیه خطی ملتجلی بویر احمدی


هنرمندان به عنوان سرمایه های اصلی کهگیلویه وبویراحمد با زبان هنر به توسعه و معرفی این استان در سطوح داخلی و خارجی کمک می‌کنند.

خادمی در مراسم تجلیل از هنرمندان حوزه هنری این استان و رونمایی از کهن‌ترین نسخه خطی مربوط به کهگیلویه و بویراحمد اثر ملتجی بویراحمدی : با بیان اینکه این استان بکر است و می‌توان کارهای هنری زیادی در آن انجام داد، گفت :امروز می‌توانیم با ابزار هنر بسیاری از نقاط ضعف استان کهگیلویه و بویراحمد را در حوزه‌های مختلف برطرف کنیم و برای این کار هنرمندان می‌توانند فرهنگ‌سازی را با زبان هنر انجام دهند. استاندارهمچنین در این مراسم گفت نباید به گونه‌ای باشد که طنز ما به تحقیر استان کهگیلویه و بویراحمد بینجامد، بلکه از زبان طنز باید مشکلات را هنرمندانه بیان کنیم. آقای خادمی با یاد کردن از کتاب کوکب سوخته اثر کوکب حاتمی هنرمند گچسارانی، افزود: در موقع جابجایی منزل در طول سال‌های گذشته بسیاری از کتاب‌های ما دور از دسترس بوده، اما تنها کتابی را که همیشه در دسترس قرار داده‌ام مربوط به خانم کوکب حاتمی با عنوان کوکب سوخته است.

زارعی نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه در شرایط کنونی نقاط ضعف کهگیلویه و بویراحمد با ابزار قدرتمند هنر قابل رفع است. پارسیان‌نژاد هم در این مراسم گفت :هنرمندان موفق استان در سطوح ملی و بین‌المللی افتخار آفریدندکه این میان هنرمندانی همچون رضا گشتاسب و اسحاق آقایی و سایرین با آثار خود کمک بزرگی به معرفی استان کرده‌اند.رئیس حوزه هنری استان گفت " در تولید آثار فاخر و معرفی استان کارهای زیادی انجام شد از جمله در خصوص چاپ دانشنامه‌های مربوط به استان که در کل کشور سه استان گیلان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد پیشقدم بوده‌اند. در این مراسم از تعدادی هنرمندان استان در رشته‌های مختلف هنری با اهدا لوح و جوایزی تقدیرشد.منبع :خبر مرکز