Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

تاکید استاندار برتشریح دستاوردهای انقلاب

تاکید استاندار برتشریح دستاوردهای انقلاب


استاندار کهگیلویه و بویراحمد به تشریح دستاوردهای معنوی انقلاب به همه دستگاههای اجرایی بخصوص نهادهای فرهنگی، ائمه جمعه و جماعات، طلاب ، روحانیان و دانشگاهیان در ایام الله دهه فجر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج دکتر سید موسی خادمی در ستاد دهه فجر استان با بیان اینکه، اساس ومبنای انقلاب اسلامی و نظام دینی است و دستاوردهای بزرگی دارد، افزود: در یوم الله فجر، شعارهای اصلی "استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی " با مظاهر آن  بحث شود وبه دلایل محدثه انقلاب، فلسفه شکل گیری و تداوم آن عمیقا پرداخته شود.

وی اظهار داشت: در خصوص ویژگی ها، اهداف و تاثیرات انقلاب، دگرگونی و تحوالاتی که درسطح ملی، منطقه ای و جهانی این رخ داد بزرگ تاریخی داشته، به خوبی پرداخته نشده و دهه فجر بهترین فرصت را برای این مهم فراهم می کند.

استاندار تصریح کرد: دهه فجر انقلاب اسلامی هم بهترین روزهای بزرگ و سرنوشت ساز تاریخ ایران است اما عملکرد ما حق این روزهای بزرگ را ادا نکرده و ارزش دهه فجر را آن گونه که می باید به جوانان و آینده‌ سازان کشورمان معرفی ننموده است.

 

خادمی گفت: باید درتبیین و اجرای برنامه‌های ایام‌الله دهه فجربرای عموم مردم بخصوص دانش‌آموزان و نوجوانان شادی و شعفی مضاعف را به ارمغان بیاوریم تا برای همیشه خاطرات این روز‌ها در اذهان و جان آنها نقش ببندد.

وی با بیان اینکه، باید در قالب جشن و سرور، به نهفته و ناگفته های  سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی، دستاوردها وعملکردهای انقلاب پرداخته شود، تاکید کرد: تکراری نبودن و مردمی کردن برنامه ها و جشن‌های دهه فجر از جمله مواردی است که ما در انجام آن کم‌توفیق بوده‌ایم.

وی تاکید کرد: کمیته های زیر مجموعه ستاد دهه فجر، به مناسبت سی وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ابتکاری نو در برنامه های ده فجر تدارک ببینند، بطوریکه موج شادی، همبستگی و وحدت که از شعاعر اصلی انقلاب است را در میان مردم مشاهده کنیم.

استاندار تصریح کرد: هرچه داریم وعزت، افتخار و سربلندی  که امروز ملت ایران در دنیا دارد، نتیجه انقلاب اسلامی و حاصل خون شهداء و در راس آن تدبیرخردمندانه ولایت و رهبری است، افزود: انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد تاریخ است اما باید بگوییم که عملکرد ما حق مطلب را آنچنان که می بایست ادا نکرده است.

وی با اشاره به لزوم بحث عمیق پیرامون دستاوردهای معنوی نظام گفت: نباید دستاوردهای نظام را به افتتاح چند پروژه و یا کلنگ‌ زنی آنها محدود کنیم بلکه آنچه مهم و بسیار پراهمیت می باشد، دستاوردهای ویژه نظام است، البته افتتاح پروژه ها در این دهه بخش کوچکی از عملکرد نظام می باشد.

خادمی با بیان اینکه، دستاوردهای نظام اسلامی خاص خودش است و تئوری اقتصادی نظام ما، جهان‌بینی و نوع سیاست ما در مقابله با نظام استکبار، استبداد و سلطه و مدیریت مسائل مختلف در سطح بین‌المللی و جهان متفاوت است، افزود: نوع  نگاه به کرامت انسانها و جایگاه فرد و جامعه و حقوق آنان از جمله دستاوردهای ویژه انقلاب اسلامی است که مورد توجه قرار گرفته شود