رونق تولید ملی | جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸

بهره برداری و آغاز ساخت ۲۵ طرح در بهمئی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری و آغاز ساخت ۲۵ طرح در بهمئی

بهره برداری و آغاز ساخت ۲۵ طرح در بهمئی

۲۵ طرح اقتصادی و عمرانی به مناسبت دهه مبارک فجر در شهرستان بهمئی به بهره برداری رسید و یا ساخت آن آغاز شد.

گوهرگانی معاون امور اقتصادی استاندار گفت:اعتبار این طرح‌ها بیش از ۳۴۰ میلیارد ریال است که از این رقم ۲۶۳ میلیارد ریال برای طرح‌های افتتاحی هزینه شد و ۷۷ میلیارد ریال نیز برای ساخت طرح‌های جدید اختصاص یافته است.

فرماندار بهمئی هم گفت: این طرح‌ها در بخش‌های تامین، اصلاح و توسعه آب آشامیدنی شهری و روستایی، ساخت و بهسازی راه‌های روستایی، بهسازی معابر شهری، گازرسانی، توسعه و اصلاح شبکه برق، ساخت فضا‌های ورزشی، مسکن مددجویی و همچنین طرح‌های کشاورزی است.
سنایی افزود: با بهره برداری از این طرح‌ها علاوه بر تقویت زیرساخت‌های این شهرستان، زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ۱۱۰ نفر هم فراهم خواهد شد.
نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام ولنده در مجلس هم در آیین بهره برداری از مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی آب آشامیدنی شهرک ولیعصر گفت: تولید و اشتغال و توجه به زیرساخت‌های کشاورزی از اولویت‌هایی است که انتظار می‌رود مورد توجه ویژه مسئولان ارشد استانی قرار گیرد.

عدل هاشمی‌پور با تأکید بر لزوم فراهم کردن زمینه لازم برای تخصیص آب از سد مارون به شهرستان بهمئی افزود:مسئولان باید در زمینه ساخت ایستگاه پمپاژ آب، تمام تلاش خود را به کار گیرند تا زمینه کار و توسعه شهرستان بهمئی فراهم شود.

وی در آیین بهره برداری از طرح تقویت برق و کاهش ضعف ولتاژ  شهر لیکک گفت: برای رفع این مشکل در نظر گرفتن دو برنامه کوتاه و بلند مدت ضروری است که اعتبار لازم برای تقویت موقت نیز پیش بینی شده و لازم است اداره برق شهرستان بهمئی با هماهنگی مدیرعامل برق استان، نیازمندی‌ها را اولویت بندی نموده تا با همکاری وزارت نیرو اقدامات لازم انجام شود.

هاشمی پور نیروگاه ۷۵۰ مگاواتی سیکل ترکیبی پادوک دهدشت را سرمایه‌ای بزرگ برای تولید برق منطقه دانست و ادامه داد: نیروگاه پادوک توسط بخش خصوصی در حال اجرا است و توربین آن هم اکنون در کشور ایتالیا در حال ساخت است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استانهم  در آیین بهره برداری از سد خاکی ایلی آباد بخش ممبی گفت:این طرح با ارتفاع ۲۱ متر و ظرفیت آبگیری سه میلیون و دویست هزار متر مکعب است که برای ساخت و بهره برداری از آن بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
الیاس تاج‌الدینی با اشاره به مزایای این طرح برای ۴۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان بهمئی، افزود: مهار آب‌های سطحی، تقویت سفره‌های زیرزمینی، رونق گردشگری منطقه، جلوگیری از سیلاب، توسعه کشاورزی و آبزی‌پروری از دیگر مزایای سد ایلی‌آباد است.
وی گفت: مرحله دوم این طرح شامل ایستگاه پمپاژ، استخر‌های ذخیره و خطوط انتقال آب در دست مطالعه و طراحی است که به‌ زودی با تشکیل تعاونی‌های آبران و تولیدی اجرایی می‌شود.
زمین چمن مصنوعی شهر لیکک، ۵۲ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی، اصلاح و تقویت شبکه برق، سالن ورزشی چند منظوره سرآسیاب یوسفی و مرحله دوم طرح بهسازی و آسفالت ۲۲ راه روستایی از جمله طرح‌هایی بود که به مناسبت دهه مبارک فجر در شهرستان بهمئی به بهره برداری رسیدند.