Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

برگزاری کنگره بین‌المللی خون در یاسوج

برگزاری کنگره بین‌المللی خون در یاسوج


دبیر علمی کنگره بین‌المللی خون گفت: کنگره بین‌المللی خون، بیماری‌ها و کاربردهای بالینی آن 21 تا 24 اردیهشت ماه سال آینده در یاسوج برگزار می‌شود.دکتر بهروز یزدان‌پناه در دومین جلسه هم‌اندیشی کنگره بین‌المللی خون، بیماری‌ها و کاربردهای بالینی آن، گفت: این کنگره بین‌المللی 21 تا 24 اردیبهشت سال 94 در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

دبیر علمی کنگره بین‌المللی خون بیان کرد: این کنگره با اهداف معرفی پتانسیل‌های علمی و تحقیقاتی استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور ایران در سایت بین‌المللی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به وجود مشکلات خون در استان و کشور این کنگره برای ارائه آخرین دست‌آوردهای نوین علمی در زمینه‌های خون و کاربرد بالینی، پیوند مغز و استخوان و سلول‌های بنیادی و همچنین بررسی مسائل اخلاقی و حقوقی خون برگزار می‌شود.

این مسئول بیان کرد: برگزاری این کنگره ملی فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های مدیریتی، گردشگری و تاریخی است تا این استان را در تمام زمینه‌ها به خصوص در زمینه‌های علمی و دانشگاهی به سایر نقاط کشور و جهان معرفی کنیم.

یزدان‌پناه اضافه کرد: انتظار داریم دستگاه‌ها، سازمان‌ها و ادارات استان این کنگره را میدانی برای تمرین مدیریتی، مشارکتی و هماهنگی در استان بدانند و از این فرصت برای ارزشیابی توان خود استفاده کنند.

دبیر علمی کنگره بین‌المللی خون با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌ها توانایی کمک و هدایت برای اجرای هر چه بهتر این کنگره را دارند، گفت: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بدانند یکی از راه‌های ارتباط با سایر نقاط کشور و جهان این است که در تمام زمینه‌ها توانمندی‌های استان را ارائه دهیم.

وی ادامه داد: از برگزاری اولین کنگره بین‌المللی خون در کهگیلویه و بویراحمد برای نمایش و معرفی پتانسیل‌های این استان در عرصه‌های ملی و منطقه‌ای بهره‌برداری می‌کنیم و با ارائه این ظرفیت‌ها چیزی که شایسته استان است را مطالبه کنیم و آنچه را که داریم در منصه ظهور بگذاریم.

این مسئول با اشاره به اینکه این کنگره سال آینده با حضور اساتید برجسته داخل و خارج از کشور و مسئولان این استان در پردیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج جنب بیمارستان امام سجاد(ع) برگزار می‌شود، عنوان کرد: علاقمندان می‌توانند مقالات علمی خود را در خصوص خون، بیماری‌ها و کاربردهای بالینی آن تا بهمن ماه سال جاری به دبیر خانه جشنواره به آدرس یاسوج- خیابان شهید دکتر جلیل- پردیس آموزشی دانشگاه، طبقه هم‌کف دانشکده پیراپزشکی، دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

پزدان‌پناه ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا در زمان برگزاری جشنواره پیام ریاست جمهوری به این کنگره ملی به صورت ویدئو کنفرانس برای میهمانان پخش شود.

دبیر علمی کنگره ملی خون بیان کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در ایجاد سیاه‌چادر و همچنین نمایش آداب و رسوم مردم و عشایر این استان همت کنند تا کسانی که در این کنگره شرکت می‌کنند با فرهنگ، آداب و رسوم مردم این استان آشنا شوند.

وی خواستار مشارکت شهرداری یاسوج در زیبا سازی فضای شهر، صدا و سیما برای پخش زنده مراسم کنگره و تهیه برنامه در این خصوص، رسانه‌ها برای پوشش مناسب این مراسم، اداره‌کل ارشاد برای برگزاری نمایشگاه فرهنگی و هنری و مشارکت دیگر دستگاه‌ها برای برگزاری برنامه‌ای خوب و در‌شأن استان شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: از تمبر کنگره ملی خون، بیماری‌ها و کاربردهای بالینی آن در استان کهگیلویه و بویراحمد در هفته برگزاری این کنگره در اردیبهشت سال آینده رونمایی خواهد شد.

 

منبع: خبر مرکز