Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

برگزاری مراسم گرامیداشت امامزاده مختار(ع)

برگزاری مراسم گرامیداشت امامزاده مختار(ع)


 

با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه، معاون فرهنگی اوقاف، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی و آحاد مردم مراسم گرامیداشت امامزاده مختار (ع) بویراحمد در جوار بارگاه آن امامزاده جلیل‌القدر برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام سید علی‌صالح موسوی‌اعظم ضمن تبریک ولادت ثامن‌الحجج اظهار کرد: امروز پنجم ذی‌القعده روز تکریم بزرگداشت امامزادگان در سطح کشور بوده که به همین مناسب برنامه‌ای در این خصوص اجرا کردیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه هر کس به اندازه ظرفیت وجودیش از سخنان ائمه اطهار (ع) باید بهره‌مند شود، گفت: ایام دهه کرامت روز تکریم امامزادگان بود که باید این مراسمات به نحو مطلوب و شایسته و در خور شان آنان برگزار شود.

وی در ادامه با بیان اینکه یک روز خاص مربوط به امامزادگان نیست و باید در طول ایام سال از آن‌ها تجلیل شود، گفت: همانگونه که طاعت الهی در هر لحظه و شرایط گوناگون اماکن‌پذیر است از این‌رو تکریم امامزادگان نیز باید همیشگی و مستمر باشد.

‌موسی‌اعظم با تاکید بر اینکه هر امامزاده‌ای که هیئت امنای آن فعال باشد بدون شک ساخت و ساز آن بهتر خواهد بود، گفت: امیدواریم اعضای هیئت امنای امامزادگان حضور فعال و چشم‌گیری داشته باشند.

این مسئول بیان کرد: در ایام دهه کرامت و به مناسبت بزرگداشت امامزادگان در شهرستان‌های بویراحمد، بهمئی، چرام و کهگیلویه مراسم تکریمی در سطح امامزادگان نیز برگزار می‌شود.