Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

برنامه های سالروز آزادسازی خرمشهر در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

برنامه های سالروز آزادسازی خرمشهر در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سوم خرداد امسال به مناسبت گرامی داشت سالروز آزادسازی خرمشهر 34 برنامه محوری در نقاط مختلف این استان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج، سرهنگ حسن بدخشان نژاد در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد افزود: از مهمترین برنامه ها می توان به برگزاری همایش بصیرت افزایی و نشست پرسش و پاسخ، اختصاص موضوع انشای دانش آموزان به مساله سوم خرداد، تجلیل از رزمندگان و خانواده شهدای عملیات بیت المقدس، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا و برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی اشاره کرد.

وی ویزیت و درمان رایگان بیماران، برگزاری شب شعر و خاطره گویی، برپایی نمایشگاه عکس و کتاب و ایستگاه نقاشی، برگزاری میزگرد تلویزیونی، اختصاص سربرگ مکاتبات اداری به موضوع حماسه سوم خرداد و راه اندازی سایت دفاع مقدس به نشانی اینترنتیwww.saged.dena.org را از سایر برنامه های سالروز آزادسازی خرمشهر در کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

بدخشان نژاد بیان کرد: حماسه سوم خرداد یادآور اوج رشادت ها، شهامت ها و فداکاری های مثال زدنی رزمندگان ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی اظهار کرد: این حماسه جاودان سومین مرحله از عملیات بیت المقدس بود که با رمز یا علی بن ابیطالب (ع) از 10 اردیبهشت 61 آغاز شد و تا سوم خرداد این سال نیز ادامه داشت.

بدخشان نژاد عنوان کرد: خرمشهر بیش از 300 روز در تصرف رژیم بعث عراق بود و مردم آن در این مدت شاهد ایثارگری ها و جانفشانی های مثال زدنی رزمندگان ایران اسلامی بودند.

وی با اشاره به اینکه فتح خرمشهر جزو تحولات مهم دوران هشت سال دفاع مقدس است، ابراز داشت: در عملیات بیت المقدس که آزادسازی خرمشهر را به دنبال داشت پنج هزار و 400 کیلومتر از خاک اشغال شده کشور از دست دشمن بازپس گرفته شد.

بدخشان نژاد افزود: فتح خرمشهر دستاوردهای ارزنده ای شامل به اسارت گرفتن 19 هزار و 700 نیروی عراقی و کسب میزان قابل توجهی انواع تجهیزات نظامی برای ایران به دنبال داشت و پس از عملیات بیت المقدس نیز هیمنه ارتش عراق از هم پاشیده شد.

وی گفت: سوم خرداد امسال با 13 رجب سالروز ولادت حضرت علی (ع) مصادف شده که تقارن مهمی به شمار می رود.