سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

برخورد قاطع با برگزارکنندگان مراسم غیرمتعارف - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد قاطع با برگزارکنندگان مراسم غیرمتعارف

دادستان‌ها با قاطعیت از برگزاری مراسم های غیر متعارف عروسی و عزاداری در کهگیلویه و بویراحمد جلوگیری کنند.

رئیس کل دادگستری این استان طی دستوری به دادستان‌های عمومی و انقلاب شهرستان‌ها و روسای بخش‌های قضایی دستور دادند که با افراد موثر در تشکیل و دعوت به کانون‌های جمعیتی مانند عروسی‌ها و مراسم تشییع جنازه‌ها که نقش بسیار موثر و نگران کننده‌ای در ابتلای مردم به بیماری منحوس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد دارد برخورد قاطع و بازدارنده کنند.
حسن نگین تاجی از اقدامات قاطع برخی دادستان‌ها مانند حوزه قضایی شهرستان دنا در برخورد بازدارنده با چنین اقدامات خطرآفرینی قدردانی کرد و افزود: دچار شدن افراد جامعه به این بیماری منحوس، آثار زیانبار فراوانی به لحاظ شخصی، معیشتی، اقتصادی، اجتماعی و حتی روانی بر جامعه داشته و کادر درمان را نیز به شدت خسته کرده است.

وی گفت: به هیچ وجه پذیرفته نیست که ولنگاری و بی‌مبالاتی افراد بی مسئولیت سبب تشدید این موضوع شود.

رئیس کل دادگستری استان به دادستان‌ها و روسای بخش‌های قضایی دستور داد، با افرادی را که سلامت و بهداشت جامعه را با تهدید مواجه می‌کنند با قاطعیت برخورد کنند.

نگین تاجی با اشاره به اینکه باید عوامل برگزاری جلسات و مراسم ها را قبل از هر گونه اقدامی شناسایی و از طریق افراد متنفذ و سرشناس و با کمک نیروی انتظامی آن‌ها را منصرف کرد گفت: در صورت سرپیچی این افراد از دستورات، با تشکیل پرونده به بازداشت آنها اقدام شود.
وی اضافه کرد: دادستان‌ها موظف هستند، دستورات قاطعی در این زمینه و در حوزه‌های قضایی تحت مدیریت خود صادر و از طریق پلیس راهور، برای برگزار کنندگان جلسات غیرمتعارف جرائم سنگین اعمال کنند.
وی در پایان از دادستان‌ها خواست در مهلت ۱۵ روزه‌ای نتیجه اقدامات انجام شده را به گزارش دهند.