سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

برخورداری ۴۲ درصدی جمعیت استان از خدمات بیمه - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورداری ۴۲ درصدی جمعیت استان از خدمات بیمه

برخورداری ۴۲ درصدی جمعیت استان از خدمات بیمه

۴۲ درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد از خدمات بیمه درمانی تامین اجتماعی برخوردار است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت استان زیر پوشش خدمات درمانی بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

اکبری با بیان اینکه تامین اجتماعی در حوزه درمان به صورت مستقیم و غیرمستقیم به بیمه شدگان خدمات ارائه می‌کند افزود:پارسال حدود ۷ هزار نفر در بیمارستان شهدای گمنام یاسوج بستری و ۹۵۰ هزار نفر به صورت سرپایی در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان مداوا شدند.

وی گفت: تامین اجتماعی در حوزه درمان خدماتی نظیر آرتروسکوپی، تعویض مفصل، جراحی چشم، گوش و حلق و بینی، اعصاب، ارتوپدی، اورولوژی، داخلی، اطفال و جراحی عمومی به صورت رایگان به بیمه شدگان ارائه می‌کند.

اکبری ارتقاء و توسعه تجهیزات درمانی در بیمارستان شهدای گمنام، کلینیک‌ها و پاراکلینیک‌ها را از مهمترین اقدامات تامین اجتاماعی برشمرد و افزود:خرید و نصب دستگاه سی تی اسکن، آندوسکوپی، کلونوسکوپی، لاپاراسکوپی و تجهیزات هایتک و تشخیصی برای بیمارستان و مراکز درمانی با اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد تومان از جمله این اقدامات است.

وی از راه اندازی بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان و بزرگسالان، آی سی یو، در بیمارستان شهدای گمنام در ارتقا تجهیزات تصویری از آنالوگ به دیجیتال در کلینیک‌ها و پاراکلینیک‌ها در تیرماه امسال خبر داد.