رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

بخشش قاتل پس از سالها انتظار قصاص - نمایش محتوای خبر

 

 

بخشش قاتل پس از سالها انتظار قصاص

بخشش قاتل پس از سالها انتظار قصاص

با گذشت اولیای دم،جوان کهگیلویه وبویراحمدی بعد از ۹ سال،از اجرای حکم قصاص رهایی یافت.

جوان یاسوجی که در سال ۱۳۸۹ در نزاعی که درمدسه رخ داد مرتکب قتل شد پس از ۹ سال سرانجام با پیگیری‌های مستمر واحد مددکاری زندان و تلاش ریش سفیدان و معتمدان شهر، خانواده مقتول از اجرای حکم اعدام قاتل فرزندشان صرف نظر و زندگی دوباره به این جوان بخشیدند

رییس امورشورای حل اختلاف استان گفت:این حادثه از جمله قتل هایی بود که هیچ گونه تعرضی از سوی خانواده مقتول رخ نداد و این نشان از بزرگ منشی خانواده آقای فرجی بوده است.

حجت الاسلام ساجدیان افزود:در بیشتر حوادث منجر به قتل در استان خانواده قاتل در امان نیست و مشکلات بسیاری را برای دستگاه قضا ایجاد می کند ولی خانواده مرحوم فرجی همه چیز را به قانون واگذار کردند و اکنون که حکم قصاص برای قاتل فرزندشان صادر شد از وی درگذشتند تا خانواده دیگری داغدار نشود.

رییس کل دادگستری استان هم با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام به گذشت و فداکاری گفت: انسان در عفو وگذشت است که می‌تواند ارزش و جایگاه واقعی خویش را به دست آورد که این مسئله به ویژه در شرایطی سخت همچون اجرای حکم قصاص خود را نشان می‌دهد.
حجت الاسلام مزارعی افزود: شخصی که در اوج غضب و انتقام از اجرای حکم قصاص فرزندش می‌گذرد و یا از مال خود چشم فرو می‌بندد تا نیازمندی را از تنگدستی نجات دهد در حقیقت کرامت و بزرگواری خویش را نشان داده و از همه مهم‌تر خشنودی خداوند متعال را نیز به دست آورده است.

وی ادامه داد: امید است این حرکت، گام موثری در ترویج فرهنگ عفو و بخشش در برابر حوادث ناخواسته و غیر عمد باشد.

سید مجید سادات فرجی از طایفه سادات امامزاده فرج الله(سادات فرجی) در سال 89 در درگیری که در مدرسه بین او و یکی از هم کلاسی هایش رخ داد به ضرب چاقو به قتل رسید.