Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

با برگزاری همایشی از سند راهبردی سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد در دهدشت رونمایی شد

با برگزاری همایشی از سند راهبردی سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد در دهدشت رونمایی شد


در این همایش که باشرکت مسئولان آموزش و پرورش استان- شهرستانها و مناطق و مسئولان اجرایی کهگیلویه و250 نفر از آموزشیاران سوادآموزان و مدیران مجتمع های آموزشی و پرورشی در سالن دانشگاه آزاد دهدشت برگزار شد مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: این سند برنامه کاری مبتنی برگذشته عملکرد سوادآموزی برای ریشه کنی بیسوادی درگروه سنی  10 تا 49 سال استان تا پایان سال1392 هجری شمسی است.

به گزارش اداره روابط عمومی آموزش وپرورش استان، آقای طاهری گفت: این سند با محتوی چشم انداز وافق برنامه استانی – فعالیتهای تحکیم و تثبیت سواد- خدمات مکاتبه ای و رسانه ای- برنامه خواندن با خانواده- مراکز یادگیری محلی و راهبردهای برنامه تدوین شده است. وی با اشاره به اینکه برگزاری جشن پایان بی سواد مستلزم مشارکت و همکاری مردم و دستگاههای اجرائی است گفت: با شناسایی و جذب بی سوادان از سوی معلمان مدارس بویژه در روستاها- آموزشیاران ومدیران مجتمع های آموزشی وپرورشی انجام می شود.

آقای طاهری گفت: سندراهبردی، سوادآموزی و ارتقاء آموزش بزرگ سالان در برنامه توسعه پنجم کشور محقق خواهد کرد. وی همچنین گفت: بزرگترین سند راهبردی بشریت قرآن کریم است و وعده داده است که دین جهانی می شود.

اقای طاهری با اشاره به اجرای نظام 3-3-6 درآموزش و پرورش گفت: دوره آموزشی معلمان پایه ششم ابتدایی روز سه شنبه باعنوان شکوه تحول آغاز می شود. وی از راه اندازی 2 دانشگاه فرهنگیان در استان خبر داد و گفت: 2پردیس دانشگاهی دختران و پسران از بین فرهنگیان دانشجو می پذیرد.

وی همچنین گفت: براساس قانون دستگاههای اجرایی موظف به مشارکت در امر هوشمندسازی مدارس هستند و تحقق آن مستلزم همکاری و همراهی فرمانداران است که انشاء الله دریغ نخواهند کرد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان هم گفت: براساس سامانه سوادآموزی در گروه هدف 10 تا49 سال 29 هزار و142 بیسواد دراستان وجود دارد که 15هزار نفر درسال 91 وبقیه در سال 92 زیر پوشش سوادآموزی قرار می گیرند.

مسعود ارجمند گفت: علاوه برسوادآموزی در 30 مرکز یادگیری محلی 14 هزار200نفر مهارتهای اساسی زندگی ومهارتهای شغلی را آموخته اند. وی گفت: تحقق برنامه های سند راهبردی سوادآموزی مستلزم مشارکت همگانی است.

فریدون فاطمی زاده رئیس آموزش وپرورش دهدشت هم گفت: 55 مجتمع آموزشی و پرورشی در680 روستای کهگیلویه مشغول فعالیت در امر سوادآموزی هستند.