جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

بازنگری مطالعات جاده در دست ساخت یاسوج ـ سی‌سخت - نمایش محتوای خبر

 

 

بازنگری مطالعات جاده در دست ساخت یاسوج ـ سی‌سخت

بازنگری مطالعات جاده در دست ساخت یاسوج ـ سی‌سخت

با دستور استاندار، مطالعات جاده در دست ساخت یاسوج ـ سی‌سخت در محل تونل‌ها بازنگری می‌شود .

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال استان در مورد جاده در دست ساخت"یاسوج ـ سی‌سخت" گفت : درباره تعداد درختان قطع شده در این جاده اغراق شده بود و فضای رسانه‌ای استان هم در این زمینه عملکرد خوبی نداشت.
پژمان نیک اقبالی با بیان اینکه دستگاه قضایی هم به این موضوع ورود کرد وافزود: در این محور دو تقاطع غیرهمسطح داریم که در قرارداد پیمانکار نمی‌گنجد و امیدواریم این مشکل برطرف شود تا پیمانکار معطل این دو نقطه نباشد.
نیک‌اقبالی بیان کرد: در ورودی تونل‌ها کمتر از ۲۰ درخت قطع می‌شود و در خروجی تونل‌ها هم جایی است که در سال‌های گذشته رانش زمین سبب شده بخش زیادی از جنگل‌ها به این قسمت جابجا شود بنابراین بهترین مسیر با کمترین خسارت عبور از زیر کوه است.
وی با بیان اینکه اجرای تونل در محور یاسوج-سی‌سخت اجتناب‌ناپذیر است، ادامه داد: در اجرای این طرح کمترین میزان خسارت مد نظر ما است و با دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطالعات پروژه در محل تونل‌ها بازنگری می‌شود.
نیک‌اقبالی بیان کرد: این آمادگی وجود دارد که سه برابر تعداد درختان قطع شده، گونه‌های مختلف با هماهنگی محیط زیست و منابع طبیعی کاشته شود.

وی اضافه کرد: تا ورودی تونل‌ها حدود ۲۰۰ متر فاصله داریم و پیمانکار هم موظف شده تا پل تنگاری را آسفالت کرده و تحویل دهد تا در فصل زمستان در این قسمت مشکلی وجود نداشته باشد.