رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

آگاه نبودن ۷۰ درصد خانوادها از پیامد‌های اعتیاد - نمایش محتوای خبر

 

 

آگاه نبودن ۷۰ درصد خانوادها از پیامد‌های اعتیاد

آگاه نبودن ۷۰ درصد خانوادها از پیامد‌های اعتیاد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان:۷۰ درصد خانواده ها، آگاهی و شناخت مناسبی از مواد مخدر، آثار و پیامد‌های مخرب آن ندارند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: 70 درصد خانواده ها،آگاهی و شناخت مناسبی از مواد مخدر،آثار و پیامدهای مخرب آن ندارند.
رضایی افزود: استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت موجود برای مقابله بهتر با معضل اعتیاد در استان، برگزاری همایش های مختلف با محوریت تشکل های مردم نهاد و مشارکت دستگاه های اجرایی استان باید به صورت مطلوب برنامه ریزی و اجرا شود.
ناصر رضایی ادامه داد: برگزاری کارگاههای آموزشی ویژه خانواده ها ،محلات و خوابگاههای دانشجویی ،همایش بهبودیافتگان، برگزاری کلاسهای اوقات فراغت،راه اندازی چادرهای سلامت در نقاط پرتردد، برگزاری نمایشگاه های عکس، کاریکاتور و نقاشی با موضوع اعتیاد، تئاتر خیابانی و همایش ارتقاء امنیت اجتماعی از مهمترین برنامه هایی است که در راستای مبارزه با مصرف، خرید و فروش مواد مخدر اجرا می شود.
فرماندار شهرستان چرام هم گفت: برپایی نمایشگاه دائم و سیار پیشگیری از اعتیاد، تجلیل از دستگاه های فرهنگی فعال در امر مبارزه با موادمخدر و خانواده های معظم شهدای این حوزه، اجرای مسابقه های فرهنگی و ورزشی و اجرای همایش مشترک با همکاری آموزش و پرورش با هدف ارایه آموزش های پیشگیری از اعتیاد ، اجرای تئاتر خیابانی با موضوع اعتیاد، بازدید از مراکز درمان و نگهداری معتادان ، پذیرش رایگان معتادان در مراکز درمانی و نگهداری معتادان، از جمله برنامه های پیش بینی شده در این شهرستان است.
هادی فتاحی اصل  با بیان اینکه بهره گیری از ظرفیت های سمن ها و تشکل های مردمی محور فعالیت ستاد مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان است افزود: مجموعه اقدامات و فعالیت های این ستاد مبارزه با مواد مخدر در شهرستان چرام، در پنج حوزه درمان، حمایت های اجتماعی، مقابله با عرضه، فرهنگ سازی و پیشگیری، توسعه سازمان های مردم نهاد و حوزه حقوقی است.
وی از همه دستگاه های اجرایی خواست با رویه یکسان و هماهنگ در پیشگیری از شیوع اعتیاد وظایف خود را انجام دهند.
گفتنی است جمهوری اسلامی ایران با تقدیم سه هزار و ۷۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان است.