Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

اولین کارت هوشمند ملی کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

اولین کارت هوشمند ملی کهگیلویه و بویراحمد صادر شد


مدیر کل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: اولین کارت هوشمند ملی در استان برای 32 نفر از اعضای هیات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری صادر شد.

سید رضا حسینیان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران یاسوج افزود: ثبت نام صدور کارت هوشمند ملی در ماههای پایانی سال گذشته در استان برابر دستور سازمان ثبت احوال کشور برای 32 نفر از اعضای هیات اجرایی انتخابات به عنوان نمونه آغاز شده بود.

وی بیان کرد: با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری، سازمان ثبت احوال کشور نسبت به صدور کارت هوشمند ملی برای مجریان این انتخابات اقدام کرده است.

حسینیان با بیان اینکه اطلاعات این افراد با امضای دیجیتال و به صورت الکترونیکی به ستاد انتخابات کشور ارسال می شود افزود: این امر باعث کاهش زمان و بالابردن امنیت در انتخابات می شود.

حسینیان با اشاره به اینکه صدور کارت هوشمند ملی در ابتدا به صورت عمومی انجام نمی شود گفت: برابر برنامه زمانبندی شده و به ترتیب اولویت، این کارت تا پایان سال 1395برای گروه های مختلف جامعه صادر خواهد شد .

وی اظهار کرد: صدور کارت هوشمند برای افرادی که به سن 15سال تمام می رسند در اولویت است.

حسینان با اشاره به کاربردها و مزیت های گوناگون این کارت گفت: کارت هوشمند ملی برای شناسایی افراد در فضای دیجیتالی و مجازی اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: شناسایی، تصدیق هویت، امضای دیجیتال، کیف پول الکترونیک، اتصال به شبکه سلامت و انتخابات الکترونیکی از جمله کاربردهای این کارت هوشمند است.

حسینیان عنوان کرد: هم اکنون این کارت ظرفیت امضای دیجیتال، اثر انگشت و انتخابات الکترونیکی را دارد و ظرفیت های دیگر آن نیز در آینده تکمیل و اضافه خواهد شد.