Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

اولین سوگواره عکس عاشورایی در لیکک برگزار می شود

اولین سوگواره عکس عاشورایی در لیکک برگزار می شود


سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمئی گفت: نخسین سوگواره عکس عاشورایی با محوریت محرم و با همکاری انجمن فیلم و عکس این شهرستان در لیکک برگزار می شود.

امین درخشان در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج افزود: زنده ماندن محرم و برگزاری هر چه باشکوه تر مراسمات آن سال به سال و نسل به نسل دلایل متعددی دارد و نقش هنر نیز در این زمینه تأثیرگذار و ماندگارتر است.

وی با اشاره به اینکه هنر در بازخوانی صحنه های قیام عاشورا بهترین فضایل اخلاقی را به نسل های آینده می آموزد، بیان کرد: سوگواره عکس عاشورایی لیکک صحنه های مختلف مراسمات عزاداری مردم شهرستان بهمئی در ماه محرم امسال را به تصویر خواهد کشید.

درخشان اظهار کرد: فراخوان این سوگواره بین قشرهای مختلف مردم بهمئی به ویژه عکاسان توزیع خواهد شد تا با شرایط و مقررات پیش بینی شده در زمینه برگزاری این سوگواره بیشتر آشنا شوند.

وی عنوان کرد: مهلت ارسال آثار هنرمندان عکاس شهرستان بهمئی به این سوگواره تا سه روز بعد از عاشورای حسینی خواهد بود تا بتوانند دهه محرم امسال را پوشش دهند.

درخشان از برپایی نمایشگاه تصاویر منتخب این سوگواره در اربعین حسینی امسال خبر داد و ابراز داشت: به عکس های برتر این سوگواره جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.