جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

امنیت و سلامت برگزاری انتخابات در کهگیلویه وبویراحمد - نمایش محتوای خبر

 

 

امنیت و سلامت برگزاری انتخابات در کهگیلویه وبویراحمد

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، رییس کل دادگستری این استان در خصوص امنیت و سلامت برگزاری انتخابات گفت: با توجه به موضوع پیشگیری که چندین ماه قبل در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت و اقدامات آموزشی تذکرات لازم به کاندیدا‌ها و طرفداران آن‌ها داده شده است 
نگین تاجی با بیان اینکه طبق گزارش ها سلامت این دور از انتخابات بیشتر از دور قبل بوده است افزود: تاکنون تخلفاتی گزارش شده که با آن‌ها برخورد شده است.
کلانتری استاندار گفت: با تلاش همه همکاران در هیئت‌های بازرسی نظارت اجرایی و اعضای شعب در سراسر استان تاکنون امنیت و سلامت برگزاری انتخابات برقرار است.
کلانتری با اشاره اینکه امنیت و آرامش در همه شهرستان‌ها ، بخش‌ها و روستا‌هایی که شعب اخذ رای وجود داشته اند برقرار است ادامه داد: مقامات قضایی و امنیتی نیرو‌های انتظامی تا پایان برگزاری انتخابات در شعب اخذ رای حضور دارند.
او از کاندیدا‌ها و طرفداران آن‌ها خواست تا در اطراف شعب اخذ رای حضور نداشته باشند تا بی نظمی انجام نگیرد.
استاندار گفت: با کسانی که در شعب اخذ رای بی نظمی ایجاد کنند به صورت قانونی برخورد می شود.
سردار انصاری فرمانده نیروی انتظامی استان هم در این خصوص گفت: تاکنون هیچ گونه تنش و درگیری در شعبه‌های اخذ رای استان در سطح شهر‌ها و روستا‌ها و محور‌های مواصلاتی مشاهده نشده است و نیرو‌های نظامی و انتظامی تا پایان انتخابات آماده و حافظ رای مردم هستند.
ملک حسینی دادستان شهرستان بویراحمد گفت: بیش از ۳۰ نفر از قضات در حوزه‌های انتخابیه اخذ رای حضور دارند و بحث نظارت انتخابات را از نزدیک رصد می کنند.
ملک حسینی با بیان اینکه تاکنون ۲۰ نفر از کسانی را که تخلف انتخاباتی انجام داده بودند را دستگیر و روانه زندان کرده ایم افزود: خط قرمز ما امنیت مردم و سلامت انتخابات است و اگر چه کاندیدا‌ها و طرفداران آن‌ها دچار تخلفی شوند با آن‌ها برخورد می کیم.