Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

امسال 207 دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد در کنکور سراسری رتبه های 1 تا 3 رقمی کسب کردند

امسال 207 دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد در کنکور سراسری رتبه های 1 تا 3 رقمی کسب کردند


معاون آموزش متوسطه و راهنمایی آموزش و پرورش استان در نشست روسا و معاونین آموزشی 13 شهرستان و منطقه استان در یاسوج گفت: در کنکور امسال دانش آموزان 4 رتبه یک رقمی، 23 رتبه دو رقمی و 180 رتبه 3 رقمی کسب کردند.
سید خسرو حسینی به بعضی از رشته های پذیرفته شده اشاره کرد و گفت: دو رشته پزشکی 97 نفر داروساز، 9 نفر داندانپزشکی، 5 نفر حقوقی ، 87 نفر عمران، 26 برق،  43 مکانیک پذیرفته شده اند.
وی همچنین به موفقیت های حوزه متوسطه و راهنمایی اشاره کرد و گفت: دانش آموزان در مسابقات رباتیک یک رتبه اول ،  3 رتبه دوم و 8 رتبه سوم و در نانو تکنولوژی 5 رتبه کشوری کسب کردند.
معاون آموزش متوسطه گفت: در رتبه بندی کشوری دانش آموزان رشته ریاضی از 31 به 27 کشور صعود کردند. تجربی 28 به 26 و انسانی 28 به 24 و پوشش تحصیل فنی و حرفه ای از 23 به 5 صعود کردند.
وی گفت: دو ارزیاب کشوری در پروژه مهر استان رتبه عالی را کسب کرد و در جشنواره فیلم رشد مقام اول از آن استان ما شد.
آقای حسینی گفت: برگزاری کلاس های کنکور، تقویتی، کارگاه آموزشی معلمان المپیاد علمی،  اجرای طرح مهارت آموزی و زبان انگلیسی محاوره ای در 44 درسه شبانه روزی، اجرای طرح های همیار معلم ، بنیاد علوی و ارتقاء پایه سوم از مهمترین طرح های کیفی بخش اجرا شده در حوزه متوسطه است.