سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی انتقال خون برای خون گیری در ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی انتقال خون برای خون گیری در ماه مبارک رمضان

آمادگی انتقال خون برای خون گیری در ماه مبارک رمضان

پایگاه‌های انتقال خون کهگیلویه وبویراحمد آماده دریافت خون از اهداکنندگان در ماه مبارک رمضان است.

مدیرکل انتقال خون استان با بیان اینکه نباید نیازمندان به خون و فرآورده‌های خونی فراموش شوند گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و وجود بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های خونی در بیمارستان‌های استان ضرورت دارد که اهداکنندگان با اهدا بخشی از خون خود در این ماه به نیازمندان کمک کنند.

حسن زاده اهداء خون در ماه مبارک رمضان را بلامانع دانست و افزود:بهترین موقع اهداء خون در این ماه، اول صبح و بعد از  افطار است.

وی گفت: اهداء کنندگان خون به ویژه افرادی که مستمر خون اهدا می کنند، می‌توانند همانند گذشته در این ماه خون خود را به نیازمندان اهداء کنند.

حسن زاده ادامه داد:پایگاه‌های انتقال خون استان در ماه مبارک رمضان از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر و بعد از افطار تا ۲۳ و ۱۵ دقیقه آماده خون گیری و همکاری با اهداکنندگان خون هستند.

مدیرکل انتقال خون استان شاخص اهداء خون مستمر در استان را ۷۰ درصد اعلام کرد و افزود: این شاخص در کشور جزء شاخص‌های خیلی خوب و توسعه یافته است.

وی همچنین از افزایش شاخص اهداء خون بانوان در استان خبر داد و گفت: شاخص اهداء خون در بین بانوان استان از ۵ درصد در سالیان گذشته به ۱۳ درصد در سال ۹۷ رسیده است.