جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

آماده باش ۱۵ تیم واکنش سریع برای مقابله با آتش سوزی جنگل‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده باش ۱۵ تیم واکنش سریع برای مقابله با آتش سوزی جنگل‌ها

آماده باش ۱۵ تیم واکنش سریع برای مقابله با آتش سوزی جنگل‌ها

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از آماده باش ۱۵ تیم واکنش سریع محیط زیست برای مقابله با آتش سوزی در جنگل‌ها خبرداد.

محسن جعفری نژاد بسطامی گفت: به منظور پیشگیری، آمادگی و مقابله با آتش سوزی های احتمالی در مناطق حفاظت شده 68 نفر نیرو در قالب15 تیم واکنش سریع در حالت آماده باش کامل هستند .

وی گفت: با توجه به گرم شدن تدریجی هوا و و افزایش تردد گردشگران و طبیعت دوستان و همچنین استفاده از تجربیات سنوات گذشته این احتمال وجود دارد که در عرصه های طبیعی آتش سوز ی هایی رخ دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد به شناسایی نقاط بحرانی مناطق حفاظت شده اشاره کرد و افزود: با شناسایی نقاط حساس به آتش سوزی و ایجاد گشت های سیار و پایش مستمر مناطق بحرانی، امیدواریم که در صورت بروز هر گونه آتش در کمترین و سریع ترین زمان ممکن اطفاء حریق شود .

جعفری نژاد بسطامی نقش مردم و تشکل های زیست محیطی را مهم دانست و گفت: جوامع بومی محلی و سمن های زیست محیطی می توانند ضمن گزارش و تماس فوری با یگان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آتش نشان ها، حریق را قبل از اینکه وسیع و بحرانی شود سرد و خاموش کنند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همکاری صدا و سیما، رسانه های دیداری و شنیداری استان در تولید و پخش برنامه های آموزشی، پیشگیرانه و مقابله با حریق می تواند بسیار موثر باشد، کما اینکه طی سال جاری طی مکاتبه هایی با صدا و سیمای استان این مهم را خواستار شده ایم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از مردم خواست درصورت بروز هرگونه آتش سوزی در مناطق حفاظت شده موضوع را در کمترین زمان ممکن با شماره 2-07433334441 اداره کل حفاظت محیط زیست استان گزارش کنند.