سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در هجدهمین روز از شهریور ماه، ۲۵۷بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۱۳۰نفر مبتلای قطعی هستند.


دکتر پرویز یزدان پناه با اشاره به اینکه ۲۵بیمار نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵هزار و ۸۹مورد گزارش شده است.


دکتر یزدان پناه ادامه داد: از ۲۷۶جواب دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، بیشترین درصد و موارد مثبت در ٦ماه گذشته گزارش شده است که مربوط به شهرستان‌های بویراحمد (۶۲درصد)، کهگیلویه (۱۲درصد)، بهمئی (۱۰درصد) و گچساران (۹درصد) بوده‌اند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، دست‌های آلوده را به هیچ‌وجه به صورت خود نزنند، فاصله ۲ متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده و مسافرت به شهر‌ها و استان‌های مجاور نداشته باشند.


وی عنوان کرد: همچنین از مردم عزیز استان تقاضا داریم که برای ملاقات با بیماران، در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها حضور پیدا نکنند و با پیامک و تلفن جویای سلامتی عزیزان خود باشند.


دکتر یزدان پناه یادآور شد: استان در مرحله عبور از پیک اول کرونا است که می‌تواند لطمه‌های جبران ناپذیری به سلامت و جان مردم استان وارد کند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه روند افزایش موارد مثبت و بستری‌ها در بویراحمد نگران کننده است و باعث افزایش مرگ و میر در طی هفته‌های آینده می‌شود.