سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

آغاز ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی چرام - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی چرام

آغاز ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی چرام

ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهدای شهر چرام پس از سال‌ها بلاتکلیفی و تعطیلی آغاز شد.

فرماندار چرام گفت: برآورد اولیه هزینه ساخت مرحله اول بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهدای این شهر ۴۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است.

هادی فتاحی اصل با بیان اینکه سال گذشته ۹۵ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات وزارت بهداشت به این طرح تخصیص داده شد افزود: کار محوطه‌سازی و تجهیز کارگاه این بیمارستان در سال‌های گذشته انجام ولی به دلایل مختلف روند اجرایی این طرح متوقف شد.

فتاحی اصل ادامه داد: با انتخاب پیمانکار جدید این طرح از امروز در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع و با زیربنای سه هزار و ۸۰۰ متر مربع در دومرحله و ۶ طبقه ساخته می‌شود.

وی اضافه کرد: ۲۴ خانه بهداشت، پنج مرکز بهداشتی و درمانی، سه پایگاه اورژانس جاده ای، ۲ مرکز شبانه روزی و سه پایگاه سلامت شهری خدمات لازم در زمینه‌های مختلف به مردم چرام ارائه می‌دهند.

فرماندار شهرستان چرام با اشاره به اینکه بیمارستان چرام ۷ مهرماه ۹۸ (امسال) با اخذ مجوزقانونی وزارت بهداشت و درمان و موافقت سازمان بازرسی فعالیت خود را آغاز کرد افزود: این طرح در ابتدای سال ۹۶ کلنگ زنی شد، اما هیچ گونه موافقت نامه، قرارداد و ضوابطی برای اجرای این طرح وجود نداشت.

ایجاد رفاه و تامین سلامت اهالی این شهرستان، ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی، جلوگیری از افزایش هزینه‌های درمانی، کاهش تردد بیماران به شهرستان‌های همجوار و کاهش هزینه‌های بهداشتی و درمانی برای اهالی این شهرستان از جمله مزیت‌های ساخت این بیمارستان است.