رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

اعلام زمان برگزاری سوگواره احلی من العسل در یاسوج - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام زمان برگزاری سوگواره احلی من العسل در یاسوج

اعلام زمان برگزاری سوگواره احلی من العسل در یاسوج

سوگواره "احلی من العسل" (گواراتر و شیرین تر از عسل) ساعت ۹ صبح شنبه ۱۶ شهریورماه در حسینیه ثارالله شهر یاسوج مرکز این استان برگزار خواهد شد.

هادی زارع پور مدیرکل آموزش و پرورش استانگفت : این سوگواره همه ساله در ششمین روز از ماه محرم و برای بزرگداشت یاد و خاطره حضرت قاسم بن الحسن (ع) با حضور دانش آموزان پسر جوان و نوجوان در قالب دسته‌های عزاداری در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر نقاط کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال به دلیل تقارن ششمین روز ماه محرم با جمعه برگزاری این جشنواره در کشور و کهگیلویه و بویراحمد به شنبه ۱۶ شهریورماه ۱۳۹۸ موکول شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دلیل نامگذاری سوگواره «احلی من العسل» آن است که حضرت قاسم (ع) شهادت در راه خدا را برای خود گواراتر و شیرین‌تر از عسل معرفی می‌کرد

زارع پور عنوان کرد: هدف از برگزاری این سوگواره در کشور و کهگیلویه و بویراحمد تجلیل از مقام و جایگاه والای شهدای نوجوان نهضت عاشورا و به ویژه حضرت قاسم (ع) است.

وی گفت: دعوت می‌شود که دانش آموزان پسر جوان و نوجوان شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج حضور گسترده‌ای در این سوگواره داشته باشند.