Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

اشتغال بانوان کهگیلویه و بویراحمد در اولویت قرار گیرد

اشتغال بانوان کهگیلویه و بویراحمد در اولویت قرار گیرد


مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حل معضل اشتغال بانوان این استان باید در اولویت دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج، حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی در نشست کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد افزود: باید شرایط لازم برای رفع معضل بیکاری بانوان استان با همکاری دستگاه های مختلف اجرایی برطرف شود.

وی بیان کرد: آموزش های ارائه شده به بانوان کهگیلویه و بویراحمد در تمام زمینه ها از جمله اشتغال و مشاغل خانگی باید مستمر، اصولی، هدفمند و کارشناسی شده باشد.

میرمحمدی اظهار کرد: سالن های دستگاه های مختلف اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای امر ازدواج در اختیار زوج های جوان این استان قرار گیرد.

وی عنوان کرد: با این اقدام ساده هزینه های ازدواج زوج های جوان کهگیلویه و بویراحمد به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته و ازدواج آسان نیز در استان ترویج می یابد.

میرمحمدی بر لزوم تلاش جدی دستگاه های اجرایی عضو کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد برای اجرای مصوبات این کارگروه و گزارش دهی مستمر از اقدامات و فعالیت های انجام شده تاکید کرد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: از آنجا که دشمنان همواره درصدد فروپاشی بنیان خانواده های ایرانی هستند هرگونه کم توجهی به این حوزه حساس عواقب ناگواری به دنبال دارد.

فریده کیامرثی افزود: از مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد انتظار می رود توجه بیشتری به مساله خانواده داشته و برای رفع مشکلات آن از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

وی بیان کرد: به منظور رفع هر چه مطلوبتر مشکلات حوزه بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد شش کمیته کاری شامل رشد جمعیت، آموزش، امنیت، اشتغال و توانمندسازی، ازدواج آسان و پایدار و بزرگداشت مناسبت ها و اعیاد ملی و مذهبی حوزه بانوان در استان تشکیل شده است.

کیامرثی اظهار کرد: این کمیته های کاری شش گانه زیرمجموعه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد هستند و تشکیل آنها بر اساس یک کار کارشناسی شده و با الگو گرفتن از سایر استان های کشور بوده است.

وی عنوان کرد: تقویت تشکل های غیردولتی و مردم نهاد، توانمندسازی بانوان، ارائه آموزش، تقویت تعاونی های زنان و اعطای تسهیلات اشتغالزایی برای توسعه مشاغل خانگی از مهمترین برنامه های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد است.