Skip to Content

استفاده ابزاری با روح آرمانگرای جنبش دانشجویی منافات دارد

استفاده ابزاری با روح آرمانگرای جنبش دانشجویی منافات دارد


استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به 16 آذر روز دانشجو ، گفت: استفاده ابزاری از قشر دانشجو با روح آرمانگرای این جنبش عزت طلب منافات دارد.

سید موسی خادمی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج  افزود: جنبش دانشجویی با وجود آنکه نباید هیچ گاه از سیاست به معنای حقیقی آن دور شود درعین باید مراقب برخی جریان ها ، احزاب و گروه های مختلف سیاسی برای جلوگیری از استفاده ابزاری از تفکر خلاق و نقش موثر این قشر در منازعات سیاسی باشد.

وی با پاسداشت رشادت شهدای 16 آذر گفت: نقش بی بدیل دانشگاهیان در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی انکاناپذیر است .

خادمی با بیان اینکه دانشگاهیان باید بستر ساز و حلقه اتصال بین علم و صنعت باشند افزود: بالندگی علمی قشر دانشجو بستر ساز شکوفایی و توسعه همه جانبه جامعه خواهد شد .

وی به رشد کمی و کیفی دانشگاه ها درکهگیلویه وبویراحمد اشاره کرد و ابراز داشت: دانشگاه و دانشجو مامن و محملی برای ایده پردازی ها و تصمیم گیری های راهگشا جهت توسعه روز افزون استان و دیده بانی در این مسیر هستند.

وی تعامل و ارتباط تنگاتنگ دانشگاه و صنعت را عامل تحرک ، پویایی و شتاب بخشی در امر توسعه این استان اعلام کرد و افزود: تولید علم و ایده پردازی از مهمترین شاخصه های یک دانشجوی پویا است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: باید فعالیت هایی که در دانشگاه انجام می شود به حوزه صنعت منتقل شوند و کارهایی که در محیط های دانشگاهی صورت می گیرد نیزمتناسب با نیازهای بخش صنعت باشد.

خادمی با بیان اینکه مبنای علم روز دنیا در دانشگاه ها کارهای پژوهشی است، افزود: پایان نامه های دانشجویی باید بر اساس نیاز و گامی در جهت رفع معضلات و تنگناها در راه توسعه همه جانبه استان باشد.

وی تجاری سازی و استفاده ازایده های خلاقانه و پژوهش های دانشجویی را برای توسعه استان یادآور شد و اظهار کرد: یکی ازخواسته های جدی مقام معظم رهبری در دیدارهای دانشجویی نیز تاکید بر تولید علم و کاربردی کردن ایده های دانشجویی است.

خادمی با بیان اینکه استادان به روز، دانشجوی پویا ، مسوولان دلسوز و تشکل های دانشجویی آگاه نیاز امروز جامعه است ، اظهار کرد: شناخت ضرورت ها ، همگام شدن با مبانی روز دنیا و پیوند علم با صنعت از دیگر خواسته های دلسوزان جامعه و مردم از دانشگاهیان است.