Skip to Content

استان در لابلای روزنامه ها (5 شهریور 1391)

استان در لابلای روزنامه ها (5 شهریور 1391)


 

ارایه خدمات مطلوب با وجود کمبودها مورد توجه تشکیلات قضایی است

رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ارایه خدمات مطلوب با وجود برخی کمبودها و نارسایی ها در این بخش مورد توجه تشکیلات قضایی است.

دکتر علی جمادی افزود: حدود 50 درصد پست های قضایی و 45 درصد پست های اداری تشکیلات قضایی استان خالی است با این وجود این سیستم در استان منشأ خدمات ارزنده ای به مردم است. (هفته نامه سپیده زاگرس)

 

 

در بین دستگاه های اجرایی بیشترین سهم اشتغالزایی مربوط به کمیته امداد است

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان با بیان این که کمیته امداد در سال گذشته رتبه اول اشتغال زایی را در استان داشته تصریح کرد: امسال نیز کمیته امداد بیشترین سهم اشتغالزایی در استان را متقبل شده است.

عبدالمجید فرهادی در بازدید از روستاهای شهرستان باشت که به همراه نماینده مردم شهرستان گچساران و باشت، فرماندار و مسئولان محلی صورت گرفت، اظهار داشت: هدف اصلی از بازدید مناطق روستایی شهرستان باشت بررسی نیازمندی های اولیه افراد تحت حمایت است. (هفته نامه آذرنگ)

 

 

 

ترافیک جاده بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج، بیماران را دچار مشکل کرده است

رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج بابیان اینکه ترافیک و شلوغی در جاده دسترسی به این بیمارستان  به ویژه در ایام تابستان بیماران و همراهان آنها را دچار مشکلات فراوانی کرده است.

دکتر کیان دهراب پور  افزود: در سال های گذشاه تلاش های فراوانی برای رفع معضلات ترافیکی این جاده از سوی مسئولان و متولیان امر صورت گرفت ولی همچنان شاهد ترافیک خودروها و ازدحام جمعیت به خصوص از بعد از ظهر ها تا نیمه های شب در این جاده هستیم. (هفته نامه آذرنگ)

 

 

 

سد خاکی پنبه زاربه توسعه کشاورزی روستاهای مجاور کمک می کند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: احداث سد خاکی پنبه زا به توسعه کشاورزی و اقتصادی روستاهای مجاور این سد کمک خواهد کرد. سید اکبر علیزاد با اشاره به پیامدهای اقتصادی و زیست محیطی این سد و تغذیه سفره های زیر زمینی پایین دست آن، بر لزوم تسریع در اجرای آن تأکید کرد. (هفته نامه آذرنگ)

 

 

 

چاپ کتاب آثار برگزیده 4 جشنواره ادبی رضوی استان کهگیلویه و بویراحمد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: آثار برگزیده 4 جشنواره رضوی استان در قالب کتابی به زیور چاپ آراسته می شود. امین کمالوندی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه امسال شش جشنواره استانی رضوی همزمان با دهه کرامت در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود گفت: به منظور بهره گیری تمامی اهالی استان از فرهنگ رضوی امسال جشنواره داستان 55 کلمه ای رضوی نیز در شهرستان باشت برگزار می شود. (هفته نامه آذرنگ)

 

 

 

اضافه شدن 3 دهیاری دیگر به دهیاری های شهرستان باشت

برابر مجوز وزارت کشور طی مکاتباتی که از طرف استانداری در فروردین ماه سال 1391 صورت گرفت 57 دهیاری به دهیاری های استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه شد. در بین این 57 دهیاری 3 دهیاری یه بخش مرکزی شهرستان باشت تعلق گرفت.

سعید صفری بخشدار مرکزی شهرستان باشت گفت: روستاهای تل مویزی، شاه بهرام و منصور آباد مجوز دهیاری آنها صادر شده است. (دو هفته نامه طلوع همبستگی)

 

 

مجمع عمومی کانون صنفی خبرنگاران در گچساران تشکیل شد

مجمع عمومی کانون خبرنگاران با حضور خبرگزاری ها ، اصحاب رسانه و جراید تشکیل و اساسنامه آن به تصویت اعضا رسید. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران در این آیین گفت: مشخص شدن یک اتاق فکر و انجام فعالیت های خبری و دفاع از حقوق خبرنگاران از اهداف تشکیل این کانون است. (دو هفته نامه طلوع همبستگی)

 

 

 

شهریور آخرین مهلت استفاده از کفالت پدر 59 سال

سرویس حوادث مشمولانی که تا تاریخ 5 فروردین امسال معافیت کفالت پدر بالای 59 سال تمام به آنان تعلق گرفته ولی تا آن تاریخ درخواست خود را ثبت نکرده اند، فقط تا پایان شهریور ماه جاری فرصت دارند برای ثبت در خواست خود اقدام کنند. (دو هفته نامه طلوع همبستگی)

 

 

 

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گچساران از کشف 46 کیلو و 500 گرم مواد مخدر در این شهرستان خبر داد

سرهنگ بیعت اصل گفت: با انجام کار اطلاعاتی مستمر و طی یک عملیات همکاران زحمت کشم در نیروی انتظامی این شهرستان موفق به کشف 46 کیلو و 500 گرم تریاک شدند.

وی با بیان اینکه در این عملیات سه خودرو توقیف شد، افزود: سه نفر نیز در این زمینه دستگیر، پرونده تشکیل و روانه زندان شدند. (دو هفته نامه طلوع همبستگی)

 

 

 

برگزاری 5 جشنواره رضوی در شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد

هم زمان با دهه کرامت پنج جشواره فهنگی و هنری رضوی در شهرستان های استان برگزار می شود.

دبیر جشنواره رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: هم زمان با دهه کرامت و از میلاد پربرکت حضرت معصومه(ع) تا ولادت با سعادت حضرت امام رضا(ع) برنامه های متنوعی رد استان برگزار می شود. (دو هفته نامه طلوع همبستگی)

 

 

واگذاری 163 هکتار زمین به 53 فارغ التحصیل بخش کشاورزی گچساران

163هکتار زمین کشاورزی برای انجام طرح های باغی به 53 فارغ التحصیل واجد شرایط جویای کار شهرستان گچساران واگذار شد. رئیس جهاد کشاورزی گچساران افزود: این میزان زمین برای ساخت باغ مرکبات ، انجیر و انار در منطقه لیشتر استعدادیابی شده و هم اکنون د رمرحله دریافت سهم آب است. (دو هفته نامه طلوع همبستگی)

 

 

وجود 47 طرح عمرانی در دست اجرا در شهرداری دوگنبدان

در سال جاری شهرداری گچساارن 47 پروژه عمرانی نیمه تمام در دست اجرا دارد که در صورت تکمیل چهره شهر دوگنبدان تغییر خواهد کرد.

شهرداری دوگنبان افزود: با پیش بینی انجام شده با اعتبار تملک دارایی و سرمایه ای تخصیصی امسال به شهرداری 31 مورد از طرح های نیمه تمام تکمیل و به بهره برداری نهایی خواهد رسید. (دو هفته نامه طلوع همبستگی)

 

 

 

کارخانه ساخت تراکتور در بهمئی کلنگ زنی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از کلنگ زنی کارخانه ساخت تراکتور در شهرستان بهمئی خبر داد.

محمد حسین حیدرپور اظهار کرد: کارخانه بزرگ تولید تراکتورهای سنگین و نیمه سنگین در شهرستان بهمئی روز شنبه در منطقه گدار تختی خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی به مناسبت گرامی داشت هفته دولت ، طرح تولید تراکتور های سنگین و نیمه سنگین در منطقه گدار تختی شهرستان بهمئی کلنگ زنی شد. ( روزنامه امید مرد/ 5 شهریور 1391 )