Skip to Content

استان در لابلای روزنامه ها(4 دی 1389)

استان در لابلای روزنامه ها(4 دی 1389)


استان در لابلای روزنامه ها(4دی ماه)
 
*آخرین تونل کوه پات بازگشایی شد.(روزنامه امید مردم 4دی 89)
 
*مدیر جهاد کشاورزی گچساران : گچساران نفت خیز ، قطب کشاورزی استان خواهد شد .
مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: به دلیل گسترش شیوه های مدرن کشاورزی و افزایش سرمایه گذاری ها در این بخش ، این شهرستان نفت خیز قطب کشاورزی استان را به خود اختصاص خواهد داد.
مرادی بیان کرد : سالانه بیش از 98 هزارتن انواع محصولات در مزارع و 19هزارتن میوه در باغ ها و 18هزار تن ماهی در این شهرستان تولید می شود .
وی عنوان کرد : 17هزارتن انواع مرکبات ،48هزار تن صیفی جات، 25هزارتن انواع گندم، 8هزار تن ذرت وبیش از5هزار تن برنج در این شهرستان تولید می شود . (روزنامه امید مردم 4دی 89)
 
*چهارده دهمبن یادواره شهید طیب و 75 دانشجوی شهید استان برگزار شد .
چهاردهمین یادواره شهید هدایت الله طیب و نکوداشت جلوه های ایثار دانشجویی 75 دانشجوی شهید کهگیویه وبویراحمد  در گلزار شهدای یاسوج برگزار شد. (روزنامه امید مردم 4دی 89)
 
* 3 هزار و160 جلد شناسینامه مکانیزه در استان صادر شد
 هدف از مکانیزه کردن شناسنامه ها و صدور شناسنامه جدید، اتقان اسناد سجلی وافزایش ضریب ایمنی اسناد ومدارک سجلی است. (روزنامه امید مردم 4دی 89)
 
*100 درصد مردم استان کارت ملی خود را دریافت کرده اند(روزنامه امید مردم 4دی 89)
 
*نمایشگاه سوغات ، هدایا وهنر در گچساران گشایش یافت
نمایشگاه سوغات ، هدایا وهنر روز پنجشنبه در شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه وبویراحمد گشایش یافت مدیر عامل نمایشگاههای بین المللی استان کهگیلویه وبویراحمد در این زمینه گفت : هنرمندان و عرضه کنندگانی از 21 استان کشور در این نمایشگاه حضور دارند و پیش بینی می شود همچون نمایشگاه های گذشته استقبال مطلوبی از آن توسط شهروندان گچسارانی صورت گیرد .
علی عالی پور افزود: علاقه مندان می توانند تا هشتم دی ماه سال جاری از این نمایشگاه بازدید و اقلام مورد علاقه خود را خریداری کنند .
وی بیان کرد : 120غرفه تاکنون در نمایشگاه مستقر شدند ولی این میزان در روزهای آینده به 130 غرفه افزایش خواهد یافت. (روزنامه امید مردم  4دی 89)
 
*معاون بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد: ازدواج های فامیلی مهمترین عامل معلولیت در کهگیلویه بویر احمد است .
معاون توانبخشی بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد خبر داد : ازدواج های فامیلی مهمترین عامل معلولیت در کهگیلویه بویر احمد است .
علی حسین قاسمی اظهار داشت: علت اصلی معلولیت بحث ژنتیک است و ازدواج های فامیلی مهمترین عامل بروز معلولیت در استان است.
وی با اشاره به اینکه در استان بالغ بر 18هزار معلول شناسایی شده افزود : همه آنها به نحوی از سازمان بهزیستی خدمات دریافت کرده وبنا به ضرورت کاری که دارند از سمعک گرفته تا مستمری دائم ، از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند می شوند (روزنامه آوای عشایر 1دی 89)
 
*مبلغ قرداد بازیکنان شهرداری یاسوج با یک استقلالی برابر است.
محمد بهرامی شهردار یاسوج در خصوص شرایط تیم فوتبال این باشگاه اظهار داشت: تیم ما تازه تاسیس وسابقه آن تنها سه سال است . تیم شهرداری در مدت 2 سال به لیگ دسته اول فوتبال باشگاههای ایران رسید و سال جاری هم از تیم های مدعی خواهیم بود
 (روزنامه آوای عشایر 1دی 89)