Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

استان در لابلای روزنامه ها (22فروردین1391 )

استان در لابلای روزنامه ها (22فروردین1391 )


2 هزار و 200 پروژه مختلف در استان کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون نزدیک به دو هزار و 200 پروژه عمرانی ، زیربنایی ، کشاورزی ، خدماتی ، صنعتی و فرهنگی در قالب 450 طرح در این استان در دست اجراست . اکبر نیکزاد در جمع خبرنگاران افزود: برای اینکه این پروژه ها به مرور تکمیل شوند، در سال جاری پروژه ای جدید تعریف و اجرا نمی شود. وی بیان کرد: امسال، تخصیص و به کار گیری اعتارات و منابع با تدبیر بیشتر برنامه ریزی می شود و هزینه و به کارگیری آنها هم بر اساس ضرورت هاو اولویت بندی ها است. ( روزنامه امید مردم / 22 فروردین 1391 )

 

198 نفر بیمار ام اس در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تعداد بیماران ام اس در استان را 198 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 55 درصد خانم ها و 45 درصد آقایان هستند . دکتر اورنگ ایلامی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت ، تعداد بیماران پیوند کلیه را 256 نفر و بیماران تالاسمی را 371 نفر عنوان کرد وی خاطر نشان کرد: 80 درصد بیماران سرطانی برای شیمی درمانی به استان های همجوار مراجعه می کردند که اکنون بخش شیمی درمانی بیمارستان امام سجاد(ع) فعال شده و بیماران سرطانی می توانند از خدمات این بیمارستان استفاده کنند. ( روزنامه امید مردم / 22 فروردین 1391 )

 

یادواره سرداران و 600 شهید شهرستان بویراحمد برگزار می شود

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد گفت: یادواره سرداران و 600 شهید شهرستان بویراحمد سوم خرداد سال جاری با حضور جمعی از سرداران و فرماندهان دوران دفاع مقدس ، خانواده های معزز شهداء و جمعی از مسئولان و مقامات اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود. ( روزنامه امید مردم / 22 فروردین 1391 )

 

چکاپ سالانه خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد به صورت رایگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پای چکاپ سالانه خبرنگاران حوزه سلامت را به عنوان عیدی خود به اصحاب رسانه امضا کرد.

سید حسام الدین نبوی زاده  در جمع خبرنگاران با تجلیل از زحمات این قشر زحمت کش اظهار داشت: رسانه ها بازوان توانمند حوزه سلامت هستند که بدون همکاری و همراهی آن ها سلامت در جامعه نهادینه نخواهد شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه وظایف متولیان سلامت به هر شکل مشکل در جامعه صورت می گیرد ، افزود: مسئله مهم ما موضوع تغییر فرهنگ و عادات غلط مردم است که تا حد زیادی از دست ما خارج و در حیطه کاری رسانه ها است. ( روزنامه امید مردم / 22 فروردین 1391 )

 

مبارزه با قاچاق کالا نقش عمده ای در افزایش تولید ملی دارد

مدیر کل گمرک کهگیلویه و بویراحمد یکی از راهکارهای مناسب برای تحقق  شعار تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی توجه به امر مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز است.

محمد علی خاشی افزود:  مبارزه قاطع دستگاه های اجرایی ذیربط با معض قاچاق کالا و ارز موجب تقویت روز افزون تولید ، افزایش اشتغال و بهره وری مناسب از سرمایه های کشور می شود که امید است این مهم با تلاش مسئولان اجرایی هر چه سریعتر محقق شود. ( روزنامه امید مردم / 22 فروردین 1391 )

 

فرمانده گچساران بر تسریع در اجرای پروژه زیرگذر دوگنبدان  تأکید کرد

فرماندار گچساران بر تسریع در عملیات اجرایی زیرگذر شهر دوگنبدان تأکید کرد و گفت: باید مسئولان با هماهنگی و همکاری لازم این طرح عمرانی را هرچه سریعتر به سرانجام برسانند.

سید اکبر علیزاده در جلسه پروژه زیرگذر شهر دوگنبدان افزود: باید با همکاری و همفکری تمام دستگاه های اجرایی مرتبط ، مشلات این طرح ملی برطرف و سرعت مار شتاب بیشتری بگیرد. ( روزنامه امید مردم / 22 فروردین 1391 )

 

برگزاری همایش ویژه توسعه کهگیلویه با نگاه به شعار تولید ملی

فرماندار کهگیلویه گفت: با توجه به شعار امسال که تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه بوده، همایش ویژه توسعه شهرستان کهگیلویه و بویراحمد به شعار سال را در دهدشت برگزار خواهیم کرد.

سید ناصر رضایی اظهار داشت: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و برای نیل به این هدف و تقویت زیر ساخت های لازم در شهرستان کهگیلویه همایش ویژه توسعه شهرستان با نگاه به شعار سال را در دهدشت برگزار خواهیم کرد. ( روزنامه امید مردم / 22 فروردین 1391 )

 

کلاس های آموزشی ترم بهار در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

معاون پژوهش و آموزش حوزه هنری تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حوزه هنری استان کلاس های آموزشی ترم بهار برگزار می کند و برای برگزاری این کلاس ها هنرجو می پذیرد. علی شامیری افزود: هدف از برگزاری این کلاس های آموزشی کشف، تربیت و پرورش استعدادهای جوان هنری کهگیلویه و بویراحمد است. ( روزنامه امید مردم / 22 فروردین 1391 )