Skip to Content

استان در لابلای روزنامه ها (15 اسفند 1389)

استان در لابلای روزنامه ها (15 اسفند 1389)


 

* کهگیلویه و بویراحمد پرچمدارطرح پیوند مسجد ، مدرسه و خانه.

حجت الاسلام شجاعی ، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش استان گفت : امسال 151 مدرسه قرآن در قالب 706 کلاس درس در شهرستان های استان دایر شد و قریب 17 هزار و 500 نفر در مدارس قرآن ، تلاوت صحیح آیه های نور را فراگرفتند و این در حالی است که سابقأ در استان تنها 12 دارالقرآن دایر بود . وی افزایش بی سابقه تعداد دارالقرآن ها را در استان یک انقلاب قرآنی دانست و افزود : برای اولین بار در استان در 42 مدرسه شبانه روزی مدرسه قرآن تأسیس و راه اندازی شده است. (هفته نامه سپیده زاگرس)

* حق استان در طرح های گردشگری ادا نشده است.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گفت : از پتانسیل گمرک استان برای صادرات صنایع دستی استان از جمله گبه که خریداران خوبی در کشورهای اروپایی دارد استفاده خواهیم کرد. (هفته نامه سپیده زاگرس)

* با شکست تیم صدر نشین مناطق نفت خیز جنوب ، تیم والیبال شهرداری به مرحله پلی آف راه یافت.

تیم والیبال شهرداری یاسوج در آخرین بازی خود در مرحله برگشت مسابقات لیگ دسته اول والیبال کشور با یک تیر دو نشان زد هم انتقام باخت به تیم مناطق نفت خیز جنوب را در مرحله رفت گرفت و هم به مرحله حذفی مسابقات والیبال راه یافت. (هفته نامه سپیده زاگرس)

* 5 نفر از ووشوکاران استان به اردوی تیم ملی دعوت شدند. (هفته نامه سپیده زاگرس)

* تله فیلم «مهاجر» با موضوع تمرکز زدایی در یاسوج کلید خورد.

تله فیلم «مهاجر» با موضوع تمرکز زدایی و مهاجرت معکوس از پایتخت ( تهران) به دیگر شهر های کشور روز شنبه با حضور جمعی از مسوولان و مقامات اجرایی کهگیلویه و بویراحمد ، هنرمندان و خبرنگاران در یاسوج ، پایتخت طبیعت ایران کلید خورد. ( امید مردم 15 اسفند 89)

* اشتغالزایی در کهگیلویه و بویراحمد بیش از سهمیه مصوب است.

معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، اعلام کرد که این استان در سال جاری بیش از سهمیه مصوب اشتغالزایی خود ، شغل ایجاد کرده است. ( امید مردم 15 اسفند 89)

* آیت الله ملک حسینی : ثواب سیر کردن گرسنه ای از ساختن خانه خدا بیشتر است . ( ابتکار 15 اسفند 89)

* اعزام 1000 دانش آموز لنده ای به مناطق عملیاتی دفاع مقدس. ( ابتکار 15 اسفند 89)

* مدیر کل کار و امور اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد : 10 هزار نفر در طرح مشاغل خانگی ثبت نام کرده اند. ( ابتکار 15 اسفند 89)

* ارتباط دائم 200 خانوار روستایی با یاسوج برقرار شد.

با بهره برداری از راه روستایی سادات امام زاده علی (ع) در بخش سر فاریاب ، ارتباط دائم 200 خانوار این روستا با یاسوج ، مرکز استان و امکان مسافرت زائران به این روستا فراهم شد. ( ابتکار 15 اسفند 89)

* مدیر کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد : 90 درصد آتش سوزی جنگل های کهگیلویه و بویراحمد غیر عمدی است. ( ابتکار 15 اسفند 89)

* شش روز این هفته آسمان استان بارانی است.

کارشناس سازمان هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت : بر اساس آخرین تحلیل نقشه های پیش یابی ، شش روز از هفته جاری بارش پراکنده در استان پیش بینی می شود. ( ابتکار 15 اسفند 89)